1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. Algasid mängufilmi “Kirsitubakas” võtted
Algasid mängufilmi “Kirsitubakas” võtted

Algasid mängufilmi “Kirsitubakas” võtted

15. augustil algasid Setumaal täispika mängufilmi “Kirsitubakas” võtted.

Filmi stsenaristideks ja režissöörideks on Andres Maimik ja Katrin Maimik. Peaosi mängivad Maris Nõlvak ja Gert Raudsep.

Film “Kirsitubakas” räägib 17-aastasest väikelinna tüdrukust Laurast, kel on kohutavalt igav. Ema käib närvidele, omavanused kutid on nõmedad ja kõik meelelahutused tunduvad lapsikud. Ühel päeval tassib Laura energiline sõbranna Merit ta kaasa rabamatkale, mida korraldab keskealine loodusehunt Joosep. Algus on kõike muud kui paljutõotav: kinnise loomuga tüdruku suhted pingestuvad kiirelt kompleksivabalt käituva Joosepiga, kes üritab matkaseltskonnale muljet avaldada oma maalähedase stiili ja kentsakate rituaalidega. Matka edenedes avastab Laura eneselegi ootamatult, et Joosepi karune sarm paneb tal vere kiiremini pulbitsema.
Rännak tüürib aga vääramatult lõpu poole ning Laural tuleb leida selgust, kas suhe endast vanema mehega on vaid vahepala naiseks kujunemise kurvilisel teel või on tegemist elu esimese päris armastusega.

“Kirsitubakas” on nooruslik suhtedraama esimesest armumisest. Kui aga tunded süttivad mitukümmend aastat vanema mehe vastu, on otsuste langetamine nii psühholoogiliselt kui sotsiaalsete normide tõttu palju keerulisem. Keelatud armastuses on nagu sõjas – häid valikuid polegi.

Osades Maris Nõlvak, Gert Raudsep, Getter Meresmaa, Anne Reemann, Viiu Maimik, Aap Salumets, Tiina Kadarbik, Andres Kütt jt.

Filmi operaatoriks on Mihkel Soe, kunstnik Kristiina Ago, produtsent Anneli Lepp. Tootja Kuukulgur Film.

“Kirsitubaka” võtted toimuvad augustis ning oktoobris 2013. Kinolinale jõuab film sügisel 2014.

Filmi tootmist toetavad Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

Head Uudised GoodNews