1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. Linastub uus film “Laulva revolutsiooni” loojatelt
Linastub uus film “Laulva revolutsiooni” loojatelt

Linastub uus film “Laulva revolutsiooni” loojatelt

Alates 16. augustist saab Tallinna kinodes Artis ja CC Plaza vaadata USA-Eesti koostööfilmi “Üheshingamine”.

Filmi autorite James Tusty ja Maureen Castle Tusty eelmine film “Laulev revolutsioon” kogus Eesti kinodes rekordilised 19 000 vaatajat ning linastus 140 linna kinodes üle Põhja-Ameerika. Filmist kirjutati ja kõneldi kümnetes USA ajalehtedes, ajakirjades, raadios, televisioonis ja internetimeedias.

“Üheshingamine” astub “Laulvast revolutsioonist” sammu edasi. See film tutvustab maailmale meie olulisimat kultuurisündmust, mis mõneski mõttes määratleb Eesti rahvuse narratiivi. Koorilaul on saavutanud meie ühisloos suurema tähenduse kui pelgalt kultuuriline eneseväljendamine. See on muutunud kultuurilise identiteedi põhiosaks, mille abil on kujundatud ajalugu juba enam kui sajandi vältel.

Film räägib Eesti laulupeost ja selle tähendusest läbi kahe dirigendi ja sõbra – ameeriklase Bob Geary ja eestlase Aarne Saluveeri – silmade.

Bob Geary noortekoor saabub 2009. aasta laulupeole 8000 miili kauguselt Oaklandist, Californiast. Tegemist on kollektiiviga, kes teab Eestist õige vähe ja esindab teatud laadi “kultuuride kokkupõrget”. See kokkupõrge ei ole negatiivne ega provokatiivne vaid lihtsalt kahe erineva kultuuri kohtumine, mille käigus kumbki teist tundma õpib. Koor tuleb üritusele teadmisega, et osaleb “suurel kontserdil”, ning lahkub tõdemusega, et laulupeo ajalooline ja tundmuslik mõju on midagi märksa enamat kui oodatud.

Head Uudised GoodNews