Avaleht Kultuur Amsterdamis kõlavad Pärdi, Tüüri ja Kõrvitsa teoste Hollandi esiettekanded
Amsterdamis kõlavad Pärdi, Tüüri ja Kõrvitsa teoste Hollandi esiettekanded

Amsterdamis kõlavad Pärdi, Tüüri ja Kõrvitsa teoste Hollandi esiettekanded

Homme kell 20.15 annab Amsterdami Muziekgebouws eesti heliloojate muusikaga kontserdi “Balti hinged” Hollandi profikoor Cappella Amsterdam, dirigeerib Endrik Üksvärav. Kontserdil kõlavad Arvo Pärdi, Erkki-Sven Tüüri ja Tõnu Kõrvitsa teoste Hollandi esiettekanded. Kontsert on pühendatud Eesti 100. juubelile.

Kontserdil osalevad ka heliloojad Erkki-Sven Tüür ja Tõnu Kõrvits. Kontserdile eelneb Eesti suursaadiku Kaili Terrase pidulik EV 100. aastapäevale pühendatud vastuvõtt.

“Tegemist on erilise kontserdiga juba selles mõttes, et kui eesti kooride puhul on ootuspärane, et lauldakse eesti muusikat, siis ühe hollandi koori puhul see kindlasti nii ei ole. Praegusel juhul koosneb aga kogu kava eesti heliloojate loomingust,” rääkis dirigent Endrik Üksvärav. “Proovid on sujunud hästi ja olen väga tänulik Cappella Amsterdami peadirigendile Daniel Reussile selle suurepärase võimaluse ja usalduse eest Eesti 100. juubelit sellisel viisil Hollandis tähistada.”

Kontserdil tuleb ettekandele Galina Grigorjeva “In Paradisum”, Pärt Uusbergi “Miserere”, Arvo Pärdi “Alleluia Tropus”, Erkki-Sven Tüüri “Kui vaikivad päevased tuuled”, Veljo Tormise “Kuulmata kuskil kumiseb kodu” ja “Raua needmine”. Esmakordselt Hollandis kõlavad Arvo Pärdi “Väike litaania”, Tõnu Kõrvitsa “Stabat Mater” ja Erkki-Sven Tüüri “Missa brevis”.

Lisaks Amsterdamile toimuvad sama kavaga kontserdid Leidenis, Kampenis ja Vlissingenis. Amsterdami kontserdist teeb ülekande Hollandi raadio.

Lisainfot leiab SIIT

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga