1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. Dokumentaalfilm pani koolinoored mõtlema
Dokumentaalfilm pani koolinoored mõtlema

Dokumentaalfilm pani koolinoored mõtlema

Foto: Monika Otrokova
Foto: Monika Otrokova

29.veebruaril 2016 sai Otepää Gümnaasiumis vaadata American Showcase programmi raames dokumentaalfilmi “Kaugel kodust” ja kohtuda filmi autoriga. Samal päeval avati kohvik-restoranis l.u.m.i koostöös USA saatkonnaga fotonäitus Ameerika rahvusparkidest.

Otepää Gümnaasiumisse olid külla tulnud USA saatkonna meediaspetsialist Mairis Tuisk ja filmi autor Galen Knowles. Otepää valla koolinoored võtsid filmi hästi vastu – gümnaasiumi aulasse oli kogunenud saalitäis noori, kes jälgisid dokumentaalfilmi Ameerikasse emigreerunud Ugandast pärit noormehe Brolini püüdlustest esindada 2018. aasta talimängudel  Ugandat lumelauasõidus. Pärast filmi vaatamist said koolinoored esitada küsimusi filmi autorile Galen Knowlesile, kes rääkis nii endast kui ka filmi saamisloost. Dokumentaalfilm äratas koolinoortes huvi ning pani kaasa mõtlema kodu, perekonna ja isikliku identiteedi rolli üle elus.

Foto: Monika Otrokova
Foto: Monika Otrokova

Filmi  „Kaugel kodust“ näidati American Film Showcase programm raames, mis on koostööprojekt Lõuna California Ülikooli filmikooli ja USA välisministeeriumi vahel. Filmitegijad ja filmi eksperdid reisivad 40 erinevasse riiki, et näidata erinevaid filme. Projekt toimub aasta vältel alates 2015. aasta augustist kuni 2016. a. augustini, ning Valgamaal näidatakse selle raames filmi lisaks Otepääle ka Valgas ja Tõrvas. Samal päeval avati kohvik-restoranis l.u.m.i USA saatkonna kaasabil fotonäitus Ameerika rahvusparkidest „National Parks“.

Foto: Monika Otrokova
Foto: Monika Otrokova

Otepää vallavanem Kalev Laul sõnas, et kaunid loodusfotod annavad hea ülevaate Ameerika loodusest. „Meil oli heameel Otepääl võõrustada nii filmi näitamist kui ka näituse avamist, täname USA saatkonda hea koostöö eest ja täname ka Otepää Gümnaasiumi ning kohvik-restorani l.u.m.i“, ütles Kalev Laul. Näitust saab kohvik-restoranis vaadata  veel kaks kuud.

Head Uudised GoodNews