Avaleht Eesti elu Eesti avaldas Euroopa Liidu arenguministrite kohtumisel toetust Valgevene vägivallaohvritele
Eesti avaldas Euroopa Liidu arenguministrite kohtumisel toetust Valgevene vägivallaohvritele

Eesti avaldas Euroopa Liidu arenguministrite kohtumisel toetust Valgevene vägivallaohvritele

Täna toimus Euroopa Liidu välisasjade nõukogu arenguministrite mitteametlik videokohtumine. Kohtumisel arutati Euroopa Liidu ja Aafrika koostööd ning kestlikku taastumist koroonapandeemiast, anti ülevaade läbirääkimistest Aafrika, Kariibi mere ja Vaikse ookeani piirkonna riikide partnerluslepingu üle ning tõstatati arutelu Valgevene olukorrast, keskendudes arengukoostööle. Eestit esindas kohtumisel välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsler Andres Rundu.

Eesti toetab ühistel väärtustel ja huvidel põhinevat Euroopa Liidu ja Aafrika koostööd, sealjuures on oluline Euroopa Liidu koostöö Team Europe raames rohepöörde ja digiüleminekuga tegelemisel. Asekantsler Andres Rundu sõnul on edasises koostöös kesksel kohal innovatsioon ja digitaliseerimine. „Eesti toetab Team Europe raames sidusat koostööd, et pakkuda võimalikult mõjusat toetust Aafrika partnerriikidele. Eesti plaanib korraldada ühise Aafrika-Euroopa häkatoni eesmärgiga leida uuenduslikke lahendusi koroonapandeemia tagajärgede leevendamiseks,“ rääkis Rundu.

Kohtumisel arutati ka Valgevene toetamist. „Eelmisel nädalal teatasime otsusest eraldada raha Valgevene kodanikuühiskonna ja vaba ajakirjanduse toetamiseks. Peame vajalikuks toetada vägivallaohvreid Valgevenes ning soovime sel teemal teha ka koostööd teiste Põhjamaade ja Balti riikidega,“ ütles Rundu.

Euroopa Liidu ning Aafrika, Kariibi mere ja Vaikse ookeani piirkonna riikide vahelise uue partnerluslepingu läbirääkimiste osas toetab Eesti jätkuvalt Euroopa Komisjoni püüdlusi selle nimel, et jõutakse ajakohase ja ühistel huvidel põhineva tugeva partnerluslepinguni.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga