1. Avaleht
  2. Keskkond
  3. Eesti iduettevõtted tutvustasid oma tooteid Euroopa suurimal süvatehnoloogia messil
Eesti iduettevõtted tutvustasid oma tooteid Euroopa suurimal süvatehnoloogia messil

Eesti iduettevõtted tutvustasid oma tooteid Euroopa suurimal süvatehnoloogia messil

Süva- ja rohetehnoloogiate arendamisele annavad Euroopas hoogu järjest karmimad regulatsioonid ning inimeste ootused keskkonnasäästlike ja innovaatiliste tehnoloogiate kiiremaks kasutuselevõtuks.

Eesti rohetehnoloogia ettevõtteid koondav Cleantech Estonia juht Kädi Ristkok rõhutas innovatsiooni ja uute tehnoloogiate olulisust globaalsete kliimaprobleemide lahendamisel. “Rohetehnoloogiate nõudluse kasv globaalsel turul on äriline võimalus, mida ei saa kasutamata jätta. Cleantech Estonia toetab juba aastaid rohetehnoloogia ettevõtteid ja näeme, et Eestis on ettevõtted ja lahendused, tänu millele on järgmiste aastate jooksul võimalik Eestil saavutada oluline konkurentsivõime ja ekspordimahtude kasv ja olla rohetehnoloogia lahenduste arendamise teerajajaks Euroopas,” ütles Ristkok.

Eestis on ettevõtted ja lahendused, tänu millele on järgmiste aastate jooksul võimalik Eestil saavutada oluline konkurentsivõime ja ekspordimahtude kasv ja olla rohetehnoloogia lahenduste arendamise teerajajaks Euroopas.

Euroopas tehtud uuringud näitavad, et koguni 90% eurooplastest hindab tehnoloogia ja teaduse mõju positiivsena, toetades keskkonnasäästlike ja innovaatiliste tehnoloogiate kasutuselevõttu. Eesti startup-ökosüsteemi andmebaasi andmetel on Eesti süvatehnoloogia ettevõtetes hõivatud ligi viiendik idusektori töötajatest ning umbes 150 ettevõtte kogukäive kasvas Startup Estonia admetel mullu 14% 227 miljoni euroni.

90% eurooplastest hindab tehnoloogia ja teaduse mõju positiivsena, toetades keskkonnasäästlike ja innovaatiliste tehnoloogiate kasutuselevõttu.

“Euroopa on hakanud süvatehnoloogiatest selgelt rohkem rääkima, ja seda just üha konkreetsemalt sõnastatud väljakutsete lahendamise ootuses,“ märkis Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi innovatsiooni- ja tehnoloogia osakonna juhataja Sigrid Rajalo.

Pariisis toimunud Euroopa suurimal süvatehnoloogia messil Hello Tomorrow esitlesid sajad kõrgtehnoloogilised iduettevõtted Euroopas ja maailmas arendatavat innovatsiooni. Startup Estonia ja Eesti suursaatkonna kaasabil tutvustasid Pariisis oma tooteid ja teenuseid ka Eesti iduettevõtted.

Foto: Startup Estonia

Eesti rohetehnoloogiaettevõte Myceen sihib globaalset ehitusmaterjalide turgu süsiniknegatiivse seeneniidistikul põhineva materjaliga, mis seob tootmise käigus rohkem süsinikku, kui tootmise käigus eraldab. “Euroopa regulatsioonid toetavad jätkusuutlike materjalide kasutuselevõttu ning ka inimesed saavad rohetehnoloogiate vajalikkusest hästi aru,” ütles iduettevõtte Myceen kaasasutaja Siim Karro ning lisas, et selle aasta suvel alustatakse piloottootmisega ning plaanides on ka esimese seenesoojustusmaterjalidega soojustatud maja ehitamine.

Foto: Startup Estonia

Uut tüüpi elektrolüüsi elemente arendav H2Electro on tänaseks investeeringute ja toetustena kaasanud kokku üle 4 miljoni euro. H2Electro tegevjuht ja asutaja Henrik Hal tõi välja, et investorite huvi innovatsiooni vastu on kasvamas. “Kui Eestis vaadakse jätkuvalt pigem finantstehnoloogiate valdkonda, siis rahvusvahelised investorid vaatavad süvatehnoloogia ja innovatsiooni poole. Näiteks Korea suured vesinikutehnoloogia ettevõtted on valmis koos meiega panustama ja investeerima tootearendusse, et saaksime jõuda suuremahulise tootmiseni,” ütles Hal.

Kui Eestis vaadakse jätkuvalt pigem finantstehnoloogiate valdkonda, siis rahvusvahelised investorid vaatavad süvatehnoloogia ja innovatsiooni poole.

Loodusliku pakkematerjali tootja RAIKU Packaging näeb aga Euroopas oma põhiturgu. “Prantsusmaalt võib kujuneda meie põhiturg, sest luksuskaupade sektor on siin väga tugevalt esindatud ning luksusbrändid otsivad traditsioonilistele pakenditele jätkusuutlikke alternatiive,” ütles RAIKU Packaging kaasasutaja Karl Pärtel ning lisas, et huvi Eestis toodetud pakkematerjali vastu on ülisuur. “Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis pärast Eestit tuleb meie järgmine tehas just Prantsusmaale,” lisas ta.

Huvi Eestis toodetud pakkematerjali vastu on ülisuur.

Eesti delegatsiooniga olid Prantsusmaal kaasas tervisetehnoloogia ettevõtted Antegenes ja Gelatex Technologies, meditsiinivaldkonnas tegutsev iduettevõte Nanordica Medical, energiasektori süvatehnoloogia ettevõtted Efenco, GaltTec ja UP Catalyst, uudsete seeneniidistikul põhinevate materjalide arendaja Myceen, looduslikul kiirgusel põhinevaid 3D turva- ja veoseskannereid tootev GScan, teaduspõhist põllumajandusplatvormi arendav Paul-Tech ning mullikilet asendavat looduslikku materjali tootev RAIKU Packaging.

Head Uudised GoodNews