1. Avaleht
  2. Ukraina rahva toetuseks
  3. Eesti inimesed annetasid Ukraina koolidele pommivarjendite rajamiseks 158 400 eurot
Eesti inimesed annetasid Ukraina koolidele pommivarjendite rajamiseks 158 400 eurot

Eesti inimesed annetasid Ukraina koolidele pommivarjendite rajamiseks 158 400 eurot

Ukraina taasiseseisvumispäeva puhul Tallinnas toimunud kontserdi „Ukraina tänab” raames 17.-31. augustini toimunud heategevuskampaania käigus annetasid Eesti inimesed Ida-Ukraina koolidele pommivarjendite rajamiseks kokku 158 400 eurot.

Heategevuskampaania ühe korraldaja Ruslan Trochynskyi sõnul on ta väga tänulik tuhandetele inimestele, kelle rahalise panuse abil on võimalik rajada ja esmavajalikuga sisustada Ida-Ukrainas koolidele mitmed pommivarjendid. “Eesti inimestel jätkub endiselt kaastunnet ja abivalmidust Ukraina rahva suhtes ning annetusraha kogunes rohkem kui me loota julgesime. Kui algselt oli plaan rajada varjendid Dobropillya linna koolidele, siis nüüd saame ka mõne teise asula laste turvalisusesse panustada,” ütles Ruslan Trochynskyi.

  • Annetuskampaania viis läbi ja kogutud raha edastab Ukrainasse Ruslan ja Terje Trochynskyi asutatud MTÜ Kultuuride Ristmik koostöös Eesti ja Ukraina riiklike institutsioonide ja usaldusväärsete mittetulundusorganisatsioonidega. Pommivarjendite ehitamise ja sisustamise projekti viivad kohapeal koos linnavõimudega ellu Ukraina sotsiaalse ühisrahastusplatvormi „Moe misto” (Minu linn) ja linnas tegutseva MTÜ „Loome Dobropillya” esindajad.

“Rindele lähemates piirkondades asuvatesse koolidesse pommivarjendite rajamine on neile lastele pikas perspektiivis saadava hariduse kvaliteedi, lühikeses perspektiivis aga elu ja surma küsimus,” selgitas Ruslan Trochynskyi heategevusprojekti olemust. Septembri keskel sõidab Ruslan Trochynskyi, kes on ka ise Dobropillyast pärit, kohapeale projekti käiguga tutvuma.

Head Uudised GoodNews