1. Avaleht
  2. Tunnustus
  3. Eesti Lasterikaste Perede Liidu tunnustusauhinna laureaadid on Eliis Paimre ja Kadi Luht-Kallas
Eesti Lasterikaste Perede Liidu tunnustusauhinna laureaadid on Eliis Paimre ja Kadi Luht-Kallas

Eesti Lasterikaste Perede Liidu tunnustusauhinna laureaadid on Eliis Paimre ja Kadi Luht-Kallas

Eesti Lasterikaste Perede Liit andis seitsmendat aastat välja tunnustusauhinna Pärlipüüdja, millega tunnustatakse edasipüüdlikke, andekaid ja silmapaistvaid suure pere vanemaid. Tänavu pälvisid tunnustusauhinna saarlane Eliis Paimre ja tallinlane Kadi Luht-Kallas.

“Pärlipüüdja auhinnaga tunnustame vanemaid, kes oma südikuse, töökuse ja heatahtlikkusega on tõeliselt inspireerivad,” sõnas Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap. “Tänavused Pärlipüüdjad on suutnud jätta niivõrd sügava jälje, olnud tõelisteks eeskujudeks ja tõestanud seda, et kui väga tahta, saab kõigega hakkama.”

Tunnustus kategoorias “Teenäitaja“ antakse lasterikka pere vanemale, kes on silma paistnud uuenduslike ideedega, mis kannavad pikaajalist ja elujõulist eesmärki. “Teenäitaja“ auhinna pälvis tänavu nelja lapse ema Eliis Paimre, kes on Saaremaa Lasterikaste Perede Ühenduse (SLPÜ) juhatuse töökas, ambitsioonikas ja kindlameelne tugi. Igapäevases ametis on Eliis hinnatud spetsialist ja kolleeg. Tänu Eliisi panusele leiavad vähenenud töövõimega Saaremaa inimesed endale töö ja väljundi. Pikaaegne kolleeg Ingrid Leemet SLPÜ-st kirjeldas Eliisi järgnevalt: “Eliis on imetlusväärne ema, abikaasa ja toetav sõber. Lisaks ürituste korraldamisele ja projektide vedamisele on ta alati juhatuse liikmetele moraalseks toeks. Haldjalik naine, kes ei soovi suurt tähelepanu ja tunnustust, kuid kes on seda igati väärt.”

Tunnustus kategoorias “Rajaleidja“ antakse lasterikka pere vanemale, kes on omandanud akadeemilise kraadi kas bakalaureuse-, magistri- või doktoriõppes lasterikka pere vanemana. “Rajaleidja“ auhinna pälvis viie lapse ema Kadi Luht-Kallas, kes omandas tänavu Tartu Ülikoolis filosoofiadoktori kraadi. Kadi on panustanud päästealase hariduse edasiarendusse ja kvaliteedi tõstmisse juba enam kui 15 aastat. Ta on andnud panuse nii tuleohutusalase kutsesüsteemi väljatöötamisse kui ka päästealase ennetustöö õpetamisele ja uurimisele. Doktoritöö kirjutamise ja kaitsmisega paralleelselt on ta kasvatanud viit last ning töötanud lektorina Sisekaitseakadeemia päästekolledžis.

Eliis Paimre
Head Uudised GoodNews