1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. TUNNUSTUS I Eestis tegutsev krüpto-startup Paxful lisati Lift99 Estonian Mafia Wall of Fame seinale
TUNNUSTUS I Eestis tegutsev krüpto-startup Paxful lisati Lift99 Estonian Mafia Wall of Fame seinale

TUNNUSTUS I Eestis tegutsev krüpto-startup Paxful lisati Lift99 Estonian Mafia Wall of Fame seinale

Eestis tegutsev peer-to-peer krüptoraha ostu-müügiplatvorm Paxful lisati sel nädalal Tallinnas Lift99 hoones asuva Estonian Mafia Wall of Fame seinale, mis tunnustab Eesti edukamaid ja suurimaid iduettevõtteid.

„Ettevõtte asutamisest saadik oleme igal aastal kaasanud miljon uut kasutajat ning tänavu suudame plaanide kohaselt saavutada isegi 2 miljonit uut kasutajat. Krüptovaluutade turg võib paljude jaoks tunduda keeruline, seega on meie eesmärgiks, et krüptorahasse investeerimine oleks inimeste jaoks võimalikult mugav ja lihtne. Meil on hea meel, et meie kiiret kasvu ja edu tunnustatakse ka Eestis,“ sõnas Paxfuli kaasasutaja Artur Schaback.

Estonian Mafia Wall of Fame sein asub Tallinnas Lift99 hoones ja sellele pääsemiseks peab ettevõte kasvatama enda käivet igal aastal 80-100%, omama 3 miljonit eurot või suuremat iga-aastast käivet ja maksma Eestis igas kvartalis vähemalt 100 000 eurot makse. 2020. aasta kolmandas kvartalis maksis Paxful Eestis 2,7 miljonit eurot tööjõumakse.

„Meie jaoks on suur au asetuda nende firmade kõrvale, kelle märk seinal juba seisab. Paxful on Eestis võrreldes nende firmadega veel vähe tuntud, kuid loodame edaspidi rohkem silma paista. Oleme Paxfuli Eesti juurte üle väga uhked ja vahva on väljaspool Eestit rääkida, et siit on alguse saanud krüptoäri, kus kaubeldakse miljardite USA dollaritega,“ sõnas Shaback.

Paxful asutati 2015. aastal ja praeguseks kasutab ettevõtte teenust üle 4,5 miljoni kasutaja. Schabacki sõnul on teenuse mugavaks kasutamiseks võimalik Paxfuli kaudu krüptoraha soetada kasutades üle 300 erinevat maksevahendit, alates suurtest rahvusvahelistest makselahendustest lõpetades väiksemate kohalike teenustega.

Firma kasvule on kaasa aidanud ka hiljutine uue krüptoraha Tether platvormile lisamine. Tether on krüptovaluuta, mis kuulub stablecoin kategooriasse. See tähendab, et valuuta turuväärtus on võrreldes teistega märksa stabiilsem, mis annab inimestele võimaluse krüptorahasse investeerida selle võimaliku volatiilsuse pärast muretsemata.

„Proovime erinevate projektidega eri riikides ühiskonnas aktiivselt tegutseda. Üheks näiteks sellest on muidugi mainitud Estonian Mafia Wall of Fame, kuid samuti meie #BuiltWithBitcoin liikumine, mille raames soovime ehitada arenevates riikides üle 100 koolihoone. Praeguseks oleme näiteks Aafrikas ehitanud juba 4 kooli,“ sõnas Schaback.

Paxful on Tallinnas baseeruv Eesti idufirma, mis pakub peer-to-peer krüptoraha kauplemisplatvormi ja enam kui 300 erinevat makseviisi valuutade ostmiseks ja müümiseks. Firma Tallinna kontoris töötab hetkel üle 130 inimese. Ettevõtte asutasid 2015. aastal Artur Schaback (CPO) ja Ray Youssef (CEO) ja platvormil on praeguseks üle 4,5 miljoni kasutaja üle maailma.

Head Uudised GoodNews