1. Avaleht
  2. Tunnustus
  3. Eesti otsib aasta suurpere: paku välja kandidaat tiitlile ja 10 000 euro suurusele stipendiumile!
Eesti otsib aasta suurpere: paku välja kandidaat tiitlile ja 10 000 euro suurusele stipendiumile!

Eesti otsib aasta suurpere: paku välja kandidaat tiitlile ja 10 000 euro suurusele stipendiumile!

Alates tänasest saab esitada kandidaate Eesti Lasterikaste Perede Liidu korraldatavale Aasta Suurpere konkursile, mille võitja pere saab Bigbankilt 10 000 euro suuruse stipendiumi.

Eesti Lasterikaste Perede Liidu presidendi Aage Õunapi sõnul on Aasta Suurpere valimisel tänavu juubeliaasta. „Juba 20. aastat kogunevad suurpered üle Eesti maikuus perepäevale ja juba 15. korda leiab aset ka Aasta Suurpere valimine. On tõeliselt muljetavaldav, kuidas mittetulundus- ja ärisektor on suutnud nii pikalt koostööd teha, et ühendada, tunnustada ja toetada suurperesid,” märkis ta.

Foto: Freepik

„Lasterikkad pered on iga riigi ja rahvuse tuleviku olulisim garant. Nende tublide emade ja isade panus ühiskonda on tähelepanuväärne, mistõttu tahamegi neid väärtustada ja kõigile eeskujuks tuua,“ kutsus Õunap üles märkama ja suurpere konkursile kandidaate esitama.”

Lasterikkad pered on iga riigi ja rahvuse tuleviku olulisim garant.

Bigbanki Eesti juhi Jonna Pechteri sõnul on Bigbanki poolt võitjaperele välja pandava 10 000 euro suuruse stipendiumi eesmärk toetada laste huvitegevust, pakkuda võimalusi õppimiseks ja arenemiseks. „Konkursi laiem eesmärk on perede ühtehoidmise ja lasterikkuse au sees hoidmine, kuid stipendiumifond aitab teostada neid põnevaid ideid ja unistusi, mille täideviimiseks võib suures peres muidu raha nappida,“ ütles Pechter.

Konkursi laiem eesmärk on perede ühtehoidmise ja lasterikkuse au sees hoidmine, kuid stipendiumifond aitab teostada neid põnevaid ideid ja unistusi, mille täideviimiseks võib suures peres muidu raha nappida.

Aasta Suurpere konkurss toimub tänavu viieteistkümnendat korda. Konkursist on oodatud osa võtma kõik tegusad ja toimekad nelja või enama lapsega perekonnad. Kandidaate Aasta Suurpere tiitlile saavad vastavalt konkursi statuudile esitada 28. aprillini kõik Eestimaa inimesed – perekonnad ise, suurpere töökaaslased, pereliikmed, tuttavad ja sõbrad. Selleks on vaja täita Eesti Lasterikaste Perede Liidu veebilehel vastav ankeet.

Aasta Suurpere selgub liidu korraldataval perepäeval 19. mail Tallinna Loomaaias.

Aasta suurpere 2023

Mullusel konkursil osales 85 perekonda ning tiitli ja Bigbanki poolt välja pandud 10 000 euro suuruse stipendiumi pälvis nelja lapsega perekond Kalam Vasulast, Tartumaalt. Nii ema kui isa on Tartu Ülikooli reaalteaduste tausta ja teaduskraadiga ehk nagu nad ise ütlesid „hariduse ja teaduspõhisuse usku“. Isa Kristjan töötas teadlase ja õppejõuna, ema Brit töötas pere väikseima kõrvalt kodukontoris fintech-firma analüütikuna ning õppis enesetäiendamise sooviga taimekasvatuse eriala Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis.

Eesti Lasterikaste Perede Liit loodi 1996. aastal. Liit on kolme ja enamaga lapsega peresid koondav katusorganisatsioon, mis lähtub oma tegevustes suurte perede väärtustamisest ja toetamisest. Liidu võrgustiku moodustavad 19 piirkondlikku liikmesorganisatsiooni, kuhu kuulub enam kui 4000 perekonda, kus on kokku sirgumas üle 14 000 lapse.

Head Uudised GoodNews