Avaleht Eesti elu Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri erakorraline istung Riigikogus
Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri erakorraline istung Riigikogus

Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri erakorraline istung Riigikogus

2015.09.12 Tobiase Joonase lähetamine Tartus Pauluse kirikus1. oktoobri, rahvusvahelise muusikapäeva hommikul tervitab Eesti Riiklik Sümfooniaorkester Toompeal Riigikogu.
Kell 9.30 algab Riigikogu Valges saalis kontsert, kus kõlavad Arvo Pärdi „Cantus Benjamin Britteni mälestuseks“ ning Eduard Tubina “Pikk ingliska” ja “Setu tants”. Seejärel hakkab Toompea lossi rõdult linnarahva tervituseks kõlama Olav Ehala loodud muusikapäeva hümn.

ERSO direktor Kristjan Hallik: “Et muusika-aasta muusikapäeval esineb ERSO Riigikogus Pärdi ja Tubina teostega näitab, et meie riik peab oluliseks süvamuusika tippe. On ju Pärdi ja teiste Eesti heliloojate ning interpreetide rahvusvahelised tegemised meie visiitkaardiks maailmas.”

Sümfooniaorkester1. oktoobri õhtul kell 19 esineb ERSO Estonia kontserdisaalis rahvusvahelisele muusikapäevale pühendatud pidulikul kontsertetendusel ning Eesti Muusikanõukogu ja Kultuurkapitali Helikunsti Sihtkapitali muusikapreemiate üleandmisel.

Rahvusvahelisel muusikapäeval on ERSO-l hea meel teha koostööd oma endise kauaaegse peadirigendi Arvo Volmeriga, keda seob orkestriga juba ligi 30 aasta pikkune edukas koostöö, arvukad ühised välisturneed ja plaadistused ning hiljutised väga edukad Tobiase oratooriumi “Joonase lähetamine” ettekanded Tartus ja Tallinnas.

Muusikapäeva kontserdi lavastaja on Veiko Tubin ja sellest teevad otseülekande nii Eesti Televisioon kui Klassikaraadio.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga