Avaleht Eesti elu EESTI SÕBRAD TULEVAD KOKKU! Algab kuues Eesti sõprade rahvusvaheline kokkutulek
EESTI SÕBRAD TULEVAD KOKKU! Algab kuues Eesti sõprade rahvusvaheline kokkutulek

EESTI SÕBRAD TULEVAD KOKKU! Algab kuues Eesti sõprade rahvusvaheline kokkutulek

EESTI SÕBRAD TULEVAD KOKKU! Algab kuues Eesti sõprade rahvusvaheline kokkutulek9.-11. juulini toimub kuues Eesti sõprade rahvusvaheline kokkutulek, mille keskseks ideeks on tänavu digitaalne identiteet. Osavõtjaid võõrustavad president Toomas Hendrik Ilves ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS). Sel aastal osaleb Eesti sõprade kokkutulekul üle 150 ettevõtja, poliitiku ja arvamusliidri enam kui 20-st riigist üle maailma.

Kokkutuleku avab neljapäeval EASi  seminar „Eesti—koht, kus asjad sünnivad  esimesena“. Seminaril kõnelevad Eesti nutikatest lahendustest Daniel Vaarik, Taavi Kotka, Ain Aaviksoo ja Marten Kaevats.

Neljapäeva õhtul leiab aset juba traditsiooniks saanud ERSO kontsert „Suur suvine kohtumine. Sõbrad“, mida juhatab maestro Neeme Järvi. Kontserdi patrooniks on president Toomas Hendrik Ilves ning sel aastal on kontsert pühendatud Arvo Pärdi 80. juubelile.

Kokkutuleku keskseks sündmuseks on reedel toimuv sümpoosion “Quo vadis, Estonia?”, mille põhiteemaks on digitaalne identiteet. Esinejateks on president Toomas Hendrik Ilves ning Andreessen Horowitzi partner ja Teleporti kaasasutaja Balaji Srinivasan. Sümpoosioni modereerib Teleport asutaja Sten Tamkivi.

Samal päeval kohtuvad Eesti sõbrad peaminister Taavi Rõivasega ning osalevad kontsert-vastuvõtul Oandu vesiveskis Lahemaal.

Sel aastal osaleb üritusel külalisi USA-st, Brasiiliast, Jaapanist, Hiinast, Austraaliast, Venemaalt ning paljudest Euroopa riikidest. Sealhulgas näiteks USA riigidepartemangu küberteemade koordinaator Christopher M. Painter, Briti parlamendi liige Gordon Marsden, Milaano linnapea Letizia Moratti ning Mitsubishi korporatsiooni juhtkond.

Eesti sõprade rahvusvahelise kokkutuleku idee sündis 2010. aastal. Kokkutulekuga tänatakse ettevõtjaid, poliitikuid ja kultuuritegelasi, kelle tegevus on aidanud Eestil areneda dünaamilise majanduse ning ärksa kultuurikeskkonnaga euroopalikuks riigiks, ning kellel võib olla võtmeroll välisinvesteeringute  Eestisse toomisel.

Ajakavad ja tingimused:

EASi seminar 9. juulil restoranis Dvigatel (Lõõtsa 6):

12.00 – 12.15 Registreerimine
12.15 – 12.30 Avakõneleja Hanno Tomberg, EASi juhatuse esimees
12.30 – 13.00 “Põgenedes e-Narniast: Eesti uus digitaalne ideoloogia” Daniel Vaarik, presidendi akadeemilise nõukogu liige
13.00 – 13.30 “Miks sünnivad asjad Eestis esimesena” Taavi Kotka, majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler,
13.30 – 14.00 “Tervise ja sotsiaalhoolduse muutmine IT abil—tark ja isikustatud tervishoid” Ain Aaviksoo, sotsiaalministeeriumi e-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler
14.00 – 14.45 Lõuna
14.45 – 15.15 „Eesti keel kui adjektiiv – välisinvestori vaade“ Damir Tomicic, Axinomi tegevdirektor
15.15 – 15.45 “Hüperkohalik linn: Tallinn kui isesõitev kogukond 2030” Marten Kaevats, Tallinna arhitektuuri biennaali kuraator 2015
15:45 – 16.00 Moderaatori lõppsõnad David O’Brock, EASi nõukogu liige

PARALLEELSESSIOONID

16:00 – 17.00 Piirkonna julgeolek – esinejaks Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus (Dvigateli restoranis)
16.00 – 17.00 e-Estonia showroomi külastus (Lõõtsa 2a)

Sümpoosion “Quo vadis, Estonia?” Riigikogu valges saalis, 10. juulil kell 10.

Alamteema: digitaalne identiteet

10.00 – 11.30 ettekanded:

  • president Toomas Hendrik Ilves,
  • Andreessen Horowitzi partner ja Teleporti kaasasutaja Balaji Srinivasan.
  • Moderaator: Sten Tamkivi

11.30– 12.00 kohvipaus (võimalik teha lühiintervjuusid)
12.00 – 13.30 Disskussioon teemal “Quo vadis, Estonia?”

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga