Avaleht Kultuur Teater Eesti teatrijuhid lavastavad Tartu linna päeval oopereid
Eesti teatrijuhid lavastavad Tartu linna päeval oopereid

Eesti teatrijuhid lavastavad Tartu linna päeval oopereid

Tartu linna päeval, 29. juunil saab publik järjekordselt osa põnevast ooperisümbioosist, mille käigus sünnivad Eesti sõnateatri tippude käe all ainulaadsed ooperilavastused.

Ooperi- ja klassikalise muusika minifestivalina tuntust kogunud ja juba neljandat suve toimuv ooperisümbioos toob Tartu linna päeva raames sel korral ooperi juurde nelja teatri kunstilise juhid: Ivar Põllu (Tartu Uus Teater), Tiit Palu (Vanemuine), Filipp Lossi (Vene Teater) ja klounipaari Haide Männamäe ja Toomas Trossi (Piip ja Tuut).

„Ooperisümbioosi lähteülesandeks on 45 minutiga tutvustada ühte maailmakuulsat ooperit vaid kahe solisti ja kahe näitlejaga. Abiks võib olla ka pianist. Lavastaja valib sümbioosi koosseisu näitlejad enda koduteatrist,” selgitab ideed Tartu linna päeva kunstiline juht Reigo Tamm. „Eelmise aasta sümbioosid õnnestusid lavastajatel nii hästi ja võeti publiku poolt nii suure huviga vastu, et tundus patt mitte jätkata.“

Nii etenduvad seekordsel linna päeval kaheksa näitleja ja kaheksa ooperisolistiga esimest ja viimast korda Ivar Põllu „Lendav hollandlane“, Tiit Palu „Figaro pulm“, Filipp Lossi „Ruslan ja Ludmilla“ ning Piibu ja Tuudu „Hansuke ja Greteke“.

Tartu Uue Teatri ooperisümbioosi koosseisu kuuluvad lisaks lavastaja Ivar Põllule veel näitlejad Mart Aas ja Siim Angerpikk ning ooperisolistid Karmen Puis ja Tamar Nugis. Vanemuise sümbioosi on lavastaja Tiit Palu kutsunud näitlejad Maria Annuse, Priit Strandbergi ning solistid Kadri Kõrveku ja Raiko Raaliku. Vene Teatri sümbioosi paneb teatri kunstiline juht Filipp Loss kokku näitlejate Alexandr Domowoy ja Dan Jeršoviga, solistid on Elena Bražnik ja Mehis Tiits. Piip ja Tuut haaravad sarvist lasteooperil ning on solistideks kutsunud Tuuri Dede ja Maris Lilosoni.