1. Avaleht
  2. Tunnustus
  3. Eesti Vabariigi president tunnustas 60 aastat apteegile pühendunud Aime Tolgat
Eesti Vabariigi president tunnustas 60 aastat apteegile pühendunud Aime Tolgat

Eesti Vabariigi president tunnustas 60 aastat apteegile pühendunud Aime Tolgat

Eesti Vabariigi president Alar Karis tunnustas iseseisvuspäeva eel riiklike teenetemärkidega inimesi, kes on oma igapäevase tööga aidanud kaasa Eesti ühiskonna hoolivuse, märkamise ja kaitstuse suurendamisele. Sel aastal on auhindade saajate seas Kohtla-Järve Benu apteegi juhataja, proviisor Aime Tolga, kes tähistab oma 60. tööaastat samas ametis.

Üks Eesti kõige kogenenumaid proviisoreid, 85-aastane Aime Tolga, on tõeline näide pühendumusest oma ametile ja inimeste abistamisele. “Tunnustus on väga meeldiv üllatus ja tähendab palju, näidates, et minu 60-aastast missioonitunde ja armastusega tehtud tööd Ida-Virumaal on märgatud,” rääkis värske teenetemärgi saaja Aime Tolga ning lisas, et see tunnustus on oluline kogu proviisorikogukonnale.

“Tunnustus on väga meeldiv üllatus ja tähendab palju, näidates, et minu 60-aastast missioonitunde ja armastusega tehtud tööd Ida-Virumaal on märgatud.”

“See näitab, et proviisorite töö on sama oluline kui teiste meditsitsiinvaldkonna töötajate oma. Proviisorid töötavad ikka selle nimel, et inimesed lahkuksid apteegist rahulolevana, leides lahendused tervisemuredele ning saades vastuseid oma küsimustele. Soovin alati, et apteegikülastajad tunneksid end apteeki tagasi oodatuna,” täiendas staažikas proviisor.

Benu apteegi frantsiisijuht Rainer Kaseväli väljendas rõõmu, et proviisorite panus on ära märgitud. “Aime Tolga pühendumus ja armastus oma ameti vastu on inspiratsiooniks kõigile meie valdkonnas. Proviisorite roll ühiskonnas on hindamatu ja on suurepärane näha, et seda on tunnustatud. Rõõmustame koos Aimega,” ütles Kaseväli.

Lisaks oma põhitööle on Aime Tolga õpetanud meditsiinikoolis farmakoloogiat ja ladina keelt, jagades oma teadmisi ja kogemusi tulevaste meditsiinitöötajatega. Tema panus proviisorina on palju enamat kui ravimite väljastamine, ta on olnud alati positiivseks nõuandjaks ja toetajaks paljudele, kes on apteeki sisenenud.

Aime Tolga kandidatuuri riiklikule teenemärgile esitas Eesti Proviisorapteekide Liit. Teenetemärgid antakse üle 21. veebruaril Eesti Rahva Muuseumis ja seda saab jälgida Eesti Rahvusringhäälingu eetris 24. Veebruaril.

Head Uudised GoodNews