1. Avaleht
  2. Tunnustus
  3. Eestlaste läbimurdeline leiutis sai heakskiidu mainekatelt Euroopa teadlastelt
Eestlaste läbimurdeline leiutis sai heakskiidu mainekatelt Euroopa teadlastelt

Eestlaste läbimurdeline leiutis sai heakskiidu mainekatelt Euroopa teadlastelt

Hinnatud teadusportaalides PubMed ja Allergologie Select ilmunud teadusartiklite kinnitusel kaitseb eestlaste loodud Respiray Wear A+ seade märkimisväärselt õhus leviva õietolmu, tolmulestade ja kassi allergeenide eest ja on tõestanud end ravimivaba lahendusena, mis vähendab sümptomeid tõhusamalt kui enamus turul olevaid allergiaravimeid.

Berliinis rohkem kui aasta tagasi läbi viidud kliinilises katses osales kokku 101 patsienti, 23 neist olid tundlikud kaseõietolmu, 37 tolmulestade ja 41 kassikarva allergeenide suhtes. Kokkupuude allergeenidega toimus kahe 60-minutilise sessiooni vältel, millest esimesel nad ei kasutanud Respiray Wear A+ seadet ja teisel katsel kasutasid. Iga 10 minuti järel paluti patsientidel hinnata oma sümptomeid ja iga 30 minuti järel hinnati patsientide heaolu, hingamisvõimekust ja kopsufunktsioonide parameetreid.

Euroopa allergiauuringute keskuse (ECARF) ja Berliinis asuva Charité ülikooli haigla allergoloogia instituudi teadlaste sõnul täheldati Respiray Wear A+ seadme kasutamisel allergiasümptomite vähenemist ja seda allergeenide tüübist sõltumata. Kaseõietolmu allergeenidega kokkupuutel vähenesid sümptomid 49% võrra, efekt oli aga suurim kassikarva allergeenide suhtes tundlikel patsientidel, kelle hulgas täheldati koguni 60% sümptomite taandumist. Muuhulgas jõuti järeldusele, et Respiray A+ vähendab sümptomeid tõhusamalt kui enamus allergiaravimeid.

Muuhulgas jõuti järeldusele, et Respiray A+ vähendab sümptomeid tõhusamalt kui enamus allergiaravimeid.

Eelmisel aastal turule tulnud Respiray Wear A+ toimib lihtsal põhimõttel: kaelas kantav kerge seade võtab õhu, eemaldab filtri abil seal leiduvad allergeensed osakesed ning suunab puhtama õhu kasutaja nina- ja suupiirkonda. Seadme unikaalne ülesehitus on toonud hüppelist elukvaliteedi tõusu ka neile patsientidele, kes suukaudseid allergiaravimeid manustada ei saa. Respiray Wear A+ on saanud sertifikaadi Euroopa allergiauuringute keskuselt ECARF ja tunnustuse Eesti Allergialiidult.

Respiray Wear A+ toimib lihtsal põhimõttel: kaelas kantav kerge seade võtab õhu, eemaldab filtri abil seal leiduvad allergeensed osakesed ning suunab puhtama õhu kasutaja nina- ja suupiirkonda.

Allergilisele nohule viitavad rohke vesine eritis ninast, ninasügelus, aevastamine, kipitustunne ninas, ninakinnisus ning lõhna- ja maitsetundlikkuse häired. Peale selle võivad muret valmistada sügelevad, punased ja turses silmad ning tekkida pisaravool.
Maailma allergiaorganisatsiooni andmeil kimbutab õietolmust, tolmulestadest ja hallitusseente eostest põhjustatud allergiline nohu 400 miljonit inimest maailmas. Eestis puudutab probleem 15-20% elanikkonnast.

Maailma allergiaorganisatsiooni andmeil kimbutab õietolmust, tolmulestadest ja hallitusseente eostest põhjustatud allergiline nohu 400 miljonit inimest maailmas.

  • Tegemist on Eesti terviseidu teise tootega. Kaks aastat tagasi tõi Respiray turule innovaatilise kaela ümber kantava koroonaviiruse osakesi ja baktereid hävitava õhupuhasti, mis on pälvinud mitmeid rahvusvahelisi innovatsiooniauhindu.
  • Respiray investorite ringi kuuluvad Indrek Neivelt ja Jaan Tallinn. Eesti terviseidu missiooniks on oma toodete abil muuta puhas õhk kõigile kättesaadavaks. Respiray tooted on müügil apteekides ja e-poes.
Head Uudised GoodNews