1. Avaleht
  2. Tunnustus
  3. FOTOD I Eetiliste häkkerite küberlahingu võitis Islandi võistkond
FOTOD I Eetiliste häkkerite küberlahingu võitis Islandi võistkond

FOTOD I Eetiliste häkkerite küberlahingu võitis Islandi võistkond

Eile Tartus toimunud rahvusvahelisel võistlusel Telia Cyber Battle of Nordic-Baltics selgitati välja parimad noored, kes suudavad võidelda küberkurjategijatega. 31 võistkonna arvestuses krooniti võitjaks Islandilt pärit eetilised häkkerid.

Foto: Andrei Ozdoba

Lähiregiooni suurimal kübervõistlusel osalesid 15-24-aastased noored Eestist, Lätist, Leedust, Põhjamaadest, Belgiast, Itaaliast ja Ameerika Ühendriikidest. Vastamisi olid 12 võistkonda Eestist ja 8 välismaalt, 11 olid lahingus üle interneti. Võistkonnad lahendasid pika päeva jooksul ligi 30 erinevat ülesannet ja mõistatust, mille fookuses olid reaalsest elust pärit kriisid ja olukorrad: digivõrkudesse tungimine, ründe avastamine ja ennetamine, viiruste ja pahavara analüüsimine, salakoodide lahti muukimine, maksimaalselt tugevaima salasõna koostamine jne.

Tartu Ülikooli spordihoones toimunud küberlahingu võitjaks tuli Islandi võistkond Cats, teise koha võitis Rootsi võistkond Bumbodosan, kolmanda Taani võistkond free(vacation).

Kolm Eesti parimat võistkonda olid URAL-4, DROP TABLE cbonb2023 ja Jellyfish, kes väga tihedas konkurentsis saavutasid üldarvestuses vastavalt neljanda, viienda ja kuuenda koha.

Foto: Andrei Ozdoba

Et populariseerida küberharidust tüdrukute seas, selgitati eraldi arvestuses välja ka parimad võistkonnad, mis koosnesid ainult tüdrukutest. Siin krooniti võitjaks Eesti tiim Mean Girls, teine koht läks Itaalia tiimile Flagbusters, kolmandaks tulid tüdrukud Eesti võistkonnast Hatifnatid.

Võistluste peakorraldaja CTF Techi juhi Kätlin Koemetsa sõnul on haarava võistluse ja noorte innustamise kõrval väga oluline, et eile kogunesid võistlusele kaasa elama era- ja riigisektori küberturvalisuse eestvedajad, arvamusliidrid, otsustajad ja poliitikakujundajad.

Foto: Andrei Ozdoba

“Euroopa Komisjoni andmetel ulatusid 2020. aasta lõpuks küberkuritegevuse aastased kulud maailmamajandusele hinnanguliselt 5,5 triljoni euroni. See kolossaalne kahju, mida küberkuritegevus igaühele meist põhjustab, halvates elutähtsaid teenuseid elektrijaamadest kuni haiglateni, peabki meid kõiki mobiliseerima koostööks. Me peame kindlasti jätkama ja laiendma ühiselt ette võetud missiooni ning innustama tüdrukuid ja poisse veel rohkem selle nimel, et nad tuleksid heade ehk eetiliste häkkerite poolele. Cyber Battle’i kasv vaid nelja aastaga Eesti oma sisevõistlusest suureks rahvusvaheliseks küberlahinguks näitab, et me liigume õiges suunas, aga me peame koostöös pingutama veel rohkem ja mitte ainult võistluseid korraldades. Teha on veel väga palju rohkem.”

  • Rohkem infot võistluse kohta leiab SIIT.
Head Uudised GoodNews