1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Endla teatris avatakse homme Eesti Lasterikaste Perede Liidu näitus “Naise elu lõuend”
Endla teatris avatakse homme Eesti Lasterikaste Perede Liidu näitus “Naise elu lõuend”

Endla teatris avatakse homme Eesti Lasterikaste Perede Liidu näitus “Naise elu lõuend”

Endla teatris avatakse homme, 6. novembril kell 17.00 Eesti Lasterikaste Perede Liidu näitus “Naise elu lõuend,“ mille keskmes on lasterikka pere ema kui naine. Näituse loomise eesmärgiks on peegeldada naise olemust ja naiselikkust, tuues esile naise karakteri ja sisemise väe.

Näitus “Naise elu lõuend” koosneb kolmeteistkümnest inspireeriva naise fotost, mis põhinevad tuntud kunstnike maalide taaslavastustel. Peategelastena figureerivad Eesti naised, kes on emaks vähemalt neljale lapsele ning kes on silma paistnud aktiivse ja pikaaegse kogukonnatööga. Projektis osalenud 13nel emal on ühtekokku 58 last. Fotode ainetel valmib 2021. aasta kalender.

“Soovime peegeldada naise olemust ning näidata, et emadus ei kahanda sugugi naise väärtust ega ilu, vastupidi – emadus loob elule uue tähenduse ning toob esile naiselikkuse,“ rääkis Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap. „Meie organisatsiooni kuulub väga suur hulk inspireerivaid, kauneid ja aktiivseid naisi, valiku näituse peategelaste osas tegime aktiivse kogukonnatöö panuse põhjal – välja valitud naised on pikkade aastate vältel meeletu aja, energia ning tahtmise lasterikaste perede huvide eest seismisesse panustanud,“ lisas Õunap.

“Naise elu lõuendi” aitasid vaatajateni tuua fotograaf, stilist ja meigikunstnik Tiina Kukk ning juuksur Kristin Aarma. Endla teatris on näitust võimalik vaadata 6. detsembrini. Kevadel on Eesti Lasterikaste Perede Liidul plaanis näitus viia ka Ugala teatrisse.

Head Uudised GoodNews