1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Era- ja munitsipaalteatrid saavad riigilt ligi 4,6 miljonit eurot toetust
Era- ja munitsipaalteatrid saavad riigilt ligi 4,6 miljonit eurot toetust

Era- ja munitsipaalteatrid saavad riigilt ligi 4,6 miljonit eurot toetust

Kultuuriminister Piret Hartman allkirjastas täna käskkirja, millega jagatakse era- ja munitsipaalteatritele taotlusvoorust ligi 3,72 miljonit eurot toetust. Lisaks kasutati sel aastal ühekordselt ligi 850 000 eurot etenduskunstide eriprojektide ja ministeeriumi täiendavaid vahendeid, et ühegi teatri toetus võrreldes eelmise aastaga ei langeks.

„Viimaste aegade avalik arutelu on näidanud, et teatrite rahastamine läheb inimestele korda. Selleks, et teatrid saaksid olla riigi toetuses kindlamad ning teha oma tööd rahus, plaanime tulevikus hakata rahastamisotsuseid tegema mitmeks aastaks. Lisaks toimub järgmine taotlusvoor 2023. aastal varem, et etendusasutustel oleks võimalik oma tegevust pikemalt ette planeerida. Avame ka toetuse andmise tingimusi reguleeriva määruse uuesti täpsustamiseks, et koostöös valdkonnaga teatrite rahastamise süsteemi edasi parandada,“ ütles kultuuriminister Piret Hartman.

  • Kultuuriministri käskkirja ning komisjoni protokolliga saab tutvuda SIIN.

Era- ja munitsipaalteatrite taotlusvooru („Munitsipaaletendusasutuste, sihtasutusena tegutsevate munitsipaaletendusasutuste ja eraetendusasutuste tegevustoetus 2023“) maht suurenes sel aastal 544 696 euro võrra ligi 3,72 miljoni euroni. Taotlusi tehti samasse vooru mahus 9,7 miljonit eurot.

Eelmisel aastal võeti vastu uus etendusasutuse seadus, millega muudeti teatrite rahastust selgemaks ja läbipaistvamaks. Tänu uuele süsteemile saavad mitmed era- ja munitsipaalteatrid märkimisväärselt rohkem toetust kui eelmisel aastal. Samas tähendasid uued hindamiskriteeriumid mõnele teatrile tegevustoetuse langust. Selleks, et uuele rahastussüsteemile üleminek kulgeks ladusamalt, kasutati sel aastal ühekordselt ligi 850 000 euro suuruses etenduskunstide eriprojektide ja ministeeriumi täiendavaid vahendeid, et ühegi teatri toetus võrreldes eelmise aastaga ei langeks.

Head Uudised GoodNews