1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Erika Salumäe: iga sportlane kes Eesti nime maailma viib, väärib meie toetust
Erika Salumäe: iga sportlane kes Eesti nime maailma viib, väärib meie toetust

Erika Salumäe: iga sportlane kes Eesti nime maailma viib, väärib meie toetust

Erika SalumäeRio olümpiamängude eel käis Eesti Olümpiakomitees külas kahekordne olümpiavõitja Erika Salumäe. Alaliselt Hispaanias elaval Eesti spordisangaril jagus häid ja toetavaid sõnu olümpiamängudele sõitvate Eesti sportlaste kohta ja andis ka suunavaid juhiseid olümpiafännidele.

Erika Salumäe sõnul võiks Eesti sportlaste peamiseks eesmärgiks olümpiamängudel olla võit iseenda üle. „Sportlane peab saavutama olümpiamängudeks sellise vormi, et ta suudab ennast ületada. Eneseületuse vääriline sooritus garanteerib ka väärilise koha,“ rääkis kolmedel olümpiamängudel võistelnud Salumäe.

Olümpiamängude jälgijaid ja fänne kutsus Salumäe üles olema alati positiivsed. „Iga olümpiale jõudnud sportlane on ühe võidu juba saavutanud. Nad on jõudnud nende väheste väljavalitute sekka kes on teeninud õiguse võistelda olümpiamängudel. Eesti saab Rio olümpiamängudel olema esindatud väärikalt ja iga sportlane kes Eesti nime maailma viib, väärib meie toetust. Sportlase tahe pingutada ja fännide pakutav moraalne tugi tekitab toetava õhustiku ja sünergia. Uskuge mind, see annab lisajõudu ja sellest on sportlastele abi. Elame omadele kaasa ja innustame neid.“.

XXXI suveolümpiamängud toimuvad 05. augustist kuni 21. augustini Rio de Janeiros Brasiilias. 10. juuni seisuga on Rio olümpiamängude kvalifitseerumise tingimused täitnud 36 Eesti sportlast 9-lt spordialalt. Mängudeni jäänud nädalate jooksul, vastavalt spordialade kvalifitseerumistähtaegade saabumisega saab Eesti olümpiakoondis kindlasti veel täiendust.

 

Head Uudised GoodNews