1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Teater
  4. Esietendub tantsulavastus lastele „Kuldvõtmekese lugu“
Esietendub tantsulavastus lastele „Kuldvõtmekese lugu“

Esietendub tantsulavastus lastele „Kuldvõtmekese lugu“

14. veebruaril esietendub Teatri Kodu saalis Vanemuise uus tantsulavastus lastele „Kuldvõtmekese lugu“

Buratino on tegelane vene kirjaniku Aleksei Tolstoi lasteraamatust “Kuldvõtmeke ehk Buratino seiklused”. Tegelikult on lustaka Buratino tegelaskuju loodud Itaalia kirjaniku Carlo Collodi (1826 – 1890) pikaninalise puunuku Pinocchio otsesel eeskujul. Küll on Tolstoi oma muinasjuttu lisanud uusi osalisi ja lugusid. Carlo Collodi “Pinocchio seiklused. Lugu ühest puunukust” ilmus raamatuna 1883.

Teatri Kodus jõuab Buratino ja kuldvõtmekese lugu lavale Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli nooremate klasside õpilaste osalusel. Buratino ei ole just pai poiss, aga tal on hea süda. Sõprus võidab ja ühendab mitte ainult tegelasi laval vaid ka tegelasi publikuga.

„Kuldvõtmekese loo“ lavastaja, kujundaja ja koreograaf on Mare Tommingas, muusikalise kujunduse on teinud Mare Tommingas ja Julia Litvinenko, valguskujundaja on Martin Meelandi ning helirežii autor Toivo Tenno.

Osades: Aivar Kallaste, Siim Sander Sonn või Kaspar Kiisk, Oliver Aunbaum, Melani Mõtlik või Veronika Schmidt, Heleri Savolainen, Valeria Radionova või Andra Palla, Johanna-Brigitta Tarand, Kairi Kilgi, Lisabet Loigu jt.

Head Uudised GoodNews