1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. Esilinastub Maria Avdjushko dokumentaalfilm “Unditund”
Esilinastub Maria Avdjushko dokumentaalfilm “Unditund”

Esilinastub Maria Avdjushko dokumentaalfilm “Unditund”

unditundTäna esilinastub kinos Sõprus Maria Avdjushko dokumentaalfilm “Unditund”, kinodes üle Eesti linastub film alates 25. septembrist.

Dokumentaalfilm “Unditund” viib meid tagasi 60ndate ereda põlvkonna juurde, mil tekkisid uuenduslikud ideed nii kirjandus- kui teatrimaailmas. Film avab Mati Unti kui karismaatilist isiksust, fenomenaalset mõtlejat ja anarhistlikku vormiuuendajat kinolike vahenditega. Film sisaldab seninägematuid kaadreid Matist loomeprotsessis ja sõprade keskel. Loo keskmeks on erinevad aastate jooksul tekkinud sõpruskonnad, mis on aluseks ka tegelaste valikule. Mati parima sõbra Vaino Vahingu Salong Tartus, mis ühendas kirjanikke, teadlasi ja teatriuuendajaid, kirjanduslik salong Tallinnas Vilde teel, Undi ja Kersti Kreismanni kodus, Mati lavastajatee algus Noorsooteatris. Analüüsitakse tema teoseid ja loomemeetodit ning vaadeldakse ka Mati naissuhteid. Sõna saavad lähemad sõbrad, võitluskaaslased, endised kallimad ja konkurendid. Unt otsis kogu elu armastust ja seda nii oma sõprades, naistes kui publikus. Kas ta selle ka leidis?

MatiUntFilmi autoriks on Maria Avdjushko, filmis osalevad Paul-Eerik Rummo, Jaan Kaplinski, Maimu Berg, Viivi Luik, Ingo Normet, Arvo Valton, Kersti Kreismann, Joel Sang ja Kalju Komissarov.

Film on tootnud Ugri Film, filmi valmimist on toetanud Eesti Kultuurkapital ja Eesti Filmi Instituut.

Head Uudised GoodNews