1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. Veiko Õunpuu uus mängufilm “Roukli” jõuab kinolevisse
Veiko Õunpuu uus mängufilm “Roukli” jõuab kinolevisse

Veiko Õunpuu uus mängufilm “Roukli” jõuab kinolevisse

Foto: Herkki Merila
Foto: Herkki Merila

Alates 17-ndast septembrist linastub režissöör Veiko Õunpuu uus mängufilm “Roukli” kinodes üle Eesti.

Ühisrahastusplatvorm Hooandja toel üles filmitud teos räägib väikesest talukogukonnast keda ähvardab lähenev sõda. Hirmunud elanike elu pööratakse pea peale, kui majja saabuvad kaks põgenikku, kes pagevad salapärase ja nähtavasti kättemaksuhimulise Peedu eest. Järgnevad sündmused süüvivad habrastesse sidemetesse inimeste vahel ja indiviidi iseolemise tähendusse nende taustal. Pealtnäha pessimistlik lähtepunkt areneb filmi edenedes millekski märksa mitmetahulisemaks – teoseks, mis kujutab sügava inimliku ühenduse haprust ja taaskehtestab selle kui õiguspärase võimaluse, juhul kui õpime teisest inimesest lahti laskma.

Foto: Herkki Merila
Foto: Herkki Merila

Kollektiivse eksperimendi tulemusel sündinud filmi tegelasi kehastavad Juhan Ulfsak, Mirtel Pohla, Eva Klemets, Peeter Raudsepp, Lauri Lagle, Meelis Rämmeld, Tambet Tuisk ja Taavi Eelmaa.

Filmi operaator on Erik Põllumaa, monteerija Liis Nimik, helirežissöör Janne Laine ning filmi originaalmuusika lõi Ülo Krigul.

Filmi loomisel osales kokku 13 oma ala professionaali, kes võrdsete liikmetena moodustavad filmi valmimise eest vastutava Filmiühistu Roukli. Filmi produtsent on Tiina Savi.

https://www.youtube.com/watch?v=2jV4CU269jQ

Head Uudised GoodNews