Avaleht Eesti elu EV100 suvine peonädal lõpeb 175-kilomeetrises peolauas
EV100 suvine peonädal lõpeb 175-kilomeetrises peolauas

EV100 suvine peonädal lõpeb 175-kilomeetrises peolauas

Foto: Pixabay

EV100 suvise peonädala lõpuks on Eesti rahvas kutsutud Peipsi järve äärde 175 kilomeetri pikkusesse peolauda. 25.-26. augustil Vasknarvast Saaboldani kulgevates “Peipsi Toidu Tänav 175 km” pop-up restoranides pakutakse Peipsimaa puhtast toorainest valmistatud roogasid ja jooke.

“EV100 suvise peonädala lõpetamiseks on kõik oodatud uhkesse peolauda, mis kaetakse Peipsi järve äärde,” sõnas Riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe. “25.-26. augustil kulgeb pikim toidutänav Vasknarvast Saaboldani, kus pakuvad head-paremat ligi poolsada söögimeistrit,” lisas Soe.

25.-26. augustil on 175 kilomeetri ulatuses piki Peipsi järve rannajoont ja ka veidi rohkem sisemaale kogunenud erinevad pop-up restoranid, et pakkuda oma kokakunsti ja kohalikku toorainet. Kaheks päevaks avaneva pikima toidutänava laudadelt leiab Peipsimaa tooraine tänapäevases võtmes.

Festivali eestvedaja Triinu Akkermanni sõnul on juubelipidustused Peipsi ääres suurelt ette võetud. “Vasknarvast Saaboldani kulgedes saab keelele tõelise Peipsimaa meki ning laatadelt talvevarudki endale kaasa soetada. Lisaks esmakordsele pop-up toidutänavale leiab neil päevil Peipsimaalt ka kolm pikaajaliste traditsioonidega sündmust – Kallaste ning Lüübnitsa kala- ja sibulalaadad ning Kuremaa Küüslaugu Festivali.”

EV100 suvise peonädala programmi kuuluva sündmuse “Peipsi Toidu Tänav 175 km” leiab Facebookist: www.facebook.com/peipsitoidutanav175

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga