1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. FESTIVAL ÜHE FILMIGA! Võsu Glämmi võistlusprogrammis on Toomas Hussari “Seenelkäik”
FESTIVAL ÜHE FILMIGA! Võsu Glämmi võistlusprogrammis on Toomas Hussari “Seenelkäik”

FESTIVAL ÜHE FILMIGA! Võsu Glämmi võistlusprogrammis on Toomas Hussari “Seenelkäik”

17. augustil toimub armastatud kuurortpaigas Võsul esmakordselt filmifestival Võsu Glämm. Tegemist on maailmas ainulaadse filmifestivaliga, kuna võistlusprogrammi kuulub vaid üks film: selleks on Toomas Hussari must komöödia “Seenelkäik”.

Linastus algab Võsu Rahvamajas kell 18. Kohal publikuga kohtumas on režissöör Toomas Hussar, näitlejad Raivo E. Tamm, Juhan Ulfsak ning mitmed teised “Seenelkäigu” kangelased.
Pilet seansile maksab 3 eurot, avatud on festivali baar.

Ööhakul kell 23.00 näidatakse “Seenelkäiku” priisissepääsuga ka Rahvamaja kõrval asuvas välikinos.

Mitmetel rahvusvahelistel filmifestivalidel osalenud ning mainekaid auhindu võitnud “Seenelkäik” esilinastus 2012. aasta septembris.

Filmi peategelaseks on poliitik Aadu Kägu (Raivo E. Tamm), kes sõidab koos oma abikaasa Viiviga (Elina Reinold) metsa seenele, et mainekampaaniast närve puhata. Nendega liitub juhuslik hääletaja, rahatu rokitäht Zäk (Juhan Ulfsak), kes on jäänud peale suvetuuri Eestimaa kolgastesse tolknema. Vältides rahvarohkeid seenemetsi, kihutab seltskond umbropsu kuhugi pärapõrgusse, mis paistab metsik ja inimtühi. Samal ajal, kui kolmik avastab end metsa eksinuna, lahvatab meediaskandaal. Uuriv ajakirjandus kahtlustab, et poliitik Aadu Kägu on isiklikuks otstarbeks kuritarvitanud riigi raha. Algab võitlus au, elu ja surma peale nii metsas kui linnas…

Head Uudised GoodNews