1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. FOTOD! Eesti Kunstiakadeemia jõuluturg meelitas kohale suurel hulgal disainihuvilisi
FOTOD! Eesti Kunstiakadeemia jõuluturg meelitas kohale suurel hulgal disainihuvilisi

FOTOD! Eesti Kunstiakadeemia jõuluturg meelitas kohale suurel hulgal disainihuvilisi

Pühapäeval Solaris keskuses toimunud traditsiooniline Eesti Kunstiakadeemia (EKA) jõuluturg meelitas kohale tuhandeid inimesi, kes soetasid lähedastele jõulukingiks nii keraamikat, ehteid kui graafilist disaini. Esmakordselt toimus EKA jõuluturg kahel järjestikusel pühapäeval ja ka väljaspool kunstiakadeemiat.

„Et jõuluturg kunstiakadeemiast välja pääseb, on pigem erand kui reegel, aga andis kinnitust, et kunstitudengite kaasaegsele loomingule on nõudlust ka väljaspool maja. Solaris jäi asukohana sõelale, sest just sellest kaubanduskeskusest leiab enim kohalike disainerite toodangut,“ ütles EKA jõuluturu korraldaja Cristopher Siniväli.

Kunstitudengite jõuluturg toimus läbi Solaris keskuse kolme korruse, kus müüs oma värskeimat loomingut ligi 80 Eesti disainerit ja kunstnikku. Nende seas oli nii EKA tudengeid, vilistlasi, õppejõude kui majaväliseid disainereid. Enim läksid tänavu kaubaks keraamika, ehted ja graafiline disain, mida osteti nii jõulukingitusteks kui omatarbeks.

Kunstitudengite jõuluturg toimus läbi Solaris keskuse kolme korruse, kus müüs oma värskeimat loomingut ligi 80 Eesti disainerit ja kunstnikku.

Solaris keskuse turundusjuhi Kristin Lepiksoni sõnul tõi ekalaste jõuluturg keskusesse rohkelt disainihuvilisi ning tõstis märgatavalt ka Solarise disainitänava külastatavust. „Oleme EKAga aastaid koostööd teinud ning toetanud ka ERKI moešõud, et toetada noori Eesti disainereid oma unistuste elluviimisel. Ka suuremat osa ERKI võitjate töödest on võimalik meie disainipoodidest soetada,” sõnas Lepikson.

Solarise disainitänavalt leiab rohkem kui viiesaja Eesti disaineri ja teiste väiketootjate loomingut, mille jalajälg on võrreldes suurtootjatega oluliselt väiksem. Niisamuti on traditsioonilise EKA jõuluturu eesmärk innustada inimesi kinkima oma lähedastele masstoodangu asemel kohalikku käsitööd ja disaini. Järgmine EKA jõuluturg toimub juba vähem kui aasta pärast, 8. detsembril 2024.

GALERII: ENRIKO PEDAKSALU

Head Uudised GoodNews