Avaleht Eesti elu FOTOD! Eesti võistleb täna kokandusolümpial
FOTOD! Eesti võistleb täna kokandusolümpial

FOTOD! Eesti võistleb täna kokandusolümpial

Fotod: Margus Johanson

Eesti võistleb täna Torinos, Itaalias kokandusolümpiaks tituleeritud võistlusel Bocuse d’Or.  Eestit esindab võistlustel Pavel Gurjanov, tema abikokk on Martin Kasperovits, mõlemad restoranist Bordoo. Meeskonda kuuluavd veel organisatsooni president Vladislav Djatsuk (Mon Repos), aupresident Dimitri Demjanov (Gloria), treener Dmitri Haljukov (CRU), tehniline treener Emmanuel Wille (Olde Hansa), tugimeeskond Heidi Pinnak (Sume) ja Dmitri Rooz (Farm).

Kohustusliku liharoa tooraine on sel aastal: noorlooma sisefilee, vasika harknääre ja riis. Lisaks tuleb juurde valmistada kolm garneeringut. Teise roa etteantud tooraine on Itaalia päritolu castelmagno juust ja munad. Üllatustooraine, mis selgus päev enne võistlust ja tuleb sobitada muna- ja juusturoa juurde, on spagetid.

Pavel Gurjanovi sõnul on ettevalmistused kulgenud igati plaanipäraselt. “Jõudsime Torinosse juba mitu päeva varem ja oleme treeninud siinses ettevalmistusköögis. Meeleolu on väga hea,” sõnab kokk. “Konkurents on sel korral tõesti tugev. Täna, ehk võistluste teisel päeval, osalevad enamus Skandinaavia riike – Rootsi, Soome, Norra, Taani. Eile paistsid silma Prantsusmaa, Belgia, Island ja Ungari.” Tegemist on Euroopa eelvooruga, millest edasipääsuks ülemaailmsesse finaali on vajalik kahe päeva arvestuses pääseda 20 võistleja seast 10 parima sekka.

Torinosse on kohapeale sõitnud u 50 fänni Eestist, kes elavad tribüünidel spordivõistlustele sarnaselt, lippe lehvitades ja lärmi tehes, oma riigi esindajale kaasa.

Rahvusvaheline žürii hindab võistlustööde juures nii menüü kontseptsiooni, maitset, väljapanekut, kohaliku köögi eripärade esiletoomist kui ka tehnilisi oskusi ja toorainega säästlikku ümberkäimist. Võistluste eestvedaja ja žüriilige Vladislav Djatsuk tänab südamest kõiki toetajaid, kes on teinud võimalikuks Eesti osalemise sellele maailma prestiižeimal kokkade võistlusel.

Bocuse d´Or Europe toimub 11.-12. juunil 2018. aastal Torinos, Itaalias. Tegemist on Euroopa eelvooruga, millest edasipääsuks ülemaailmsesse finaali on vajalik 20 võistleja seas pääseda 10 parima sekka.

Otseülekannet võistlustööde esitluselt saab online jälgida eesti aja järgi kell 14:30-18.00, auhinna tseremoonia toimub kell 19:00.

Bocuse d´Or Eesti meeskonda toetavad Maaeluministeerium, Euroopa regionaalarengu ja sotsiaalarengu fond EAS vahendusel, Electrolux, ETS Nord, Horeca Service, Suurköögid, Haktek, Segers, Reaton, Eesti Kulinaaria Instituut ja hulk vabatahtlikke.

Jälgi võistlusi otsepildis SIIN või facebookis!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga