1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. FOTOD I Otepää Vabadussõja ausambale asetati pärjad
FOTOD I Otepää Vabadussõja ausambale asetati pärjad

FOTOD I Otepää Vabadussõja ausambale asetati pärjad

3. jaanuaril on Vabadussõjas võidelnute mälestuspäev. Otepää Vabadussambale asetasid pärjad Otepää Vallavalitsuse, KL Valgamaa Maleva Otepää Malevkonna, Otepää Päästeameti esindajad.

Foto: Monika Otrokova

Kokkutulnuid tervitas Otepää vallavanem Jaanus Barkala.

„Täna, 104. aastat tagasi vaikisid relvad ja sõlmiti vaherahu. Loodame, et me ei pea taas, relv käes, seisma vastu ülekaalukale vastasele,“ ütles Jaanus Barkala. „Peame olema valmis ja meie valmisolek muutub üha paremaks. Loodame, et saame neid hetki rahus nautida, et me ei pea rajama uusi mälestusmärke ega mälestama uusi kangelasi. Au langenud kangelastele!“

Peame olema valmis ja meie valmisolek muutub üha paremaks. Loodame, et saame neid hetki rahus nautida, et me ei pea rajama uusi mälestusmärke ega mälestama uusi kangelasi. Au langenud kangelastele!

Foto: Monika Otrokova

28. novembril 1918 ületasid Punaarmee üksused Narva jõe ja sellega algas võitlus Eesti Vabariigi eest. Vabadussõjas võitlesid noore riigi vaprad kaitsjad Nõukogude Venemaa ja Saksa Landeswehri vastu. Eesti väed kaotasid Vabadussõjas kokku üle 6000 inimese, neist 3588 otseses lahingutegevuses. Vabadussõjas osales Eesti poolel lisaks liitlasvägede sõduritele ja vabatahtlikele 74 505 võitlejat. Raskes võitluses saavutati edu ja 3. jaanuaril 1920 kell 10.30 jõustus Eesti Vabariigi ja Nõukogude Venemaa vahel sõlmitud vaherahu sõjategevuse lõpetamiseks kuni 10. jaanuarini. Sõjategevust uuesti ei alustatud ning 2. veebruaril 1920. aastal sõlmiti Tartus rahuleping. Vabadussõda oli lõppenud Eesti võiduga.

Foto: Monika Otrokova
  • Vabadussõjas võidelnute mälestuspäev on lipupäev, lipu heiskavad riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud.
Head Uudised GoodNews