Home Eesti elu FOTOD! Tallinnas avati laste joonistuste näitus “Minu Eesti Vabariik 100”
FOTOD! Tallinnas avati laste joonistuste näitus “Minu Eesti Vabariik 100”

FOTOD! Tallinnas avati laste joonistuste näitus “Minu Eesti Vabariik 100”

Salme kultuurikeskuses avati eile näitus, mis on koostatud laste joonistuskonkursile laekunud töödest. Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse poolt korraldatud võistluses “Minu Eesti Vabariik 100” võttis osa ligi 150 last vanuses 4.-7. aastat mitmetest lasteaia rühmadest.

Konkursist osavõtt oli üle ootuste aktiivne, lapsed joonistasid nii lasteaia õpetajate käe all kui iseseisvalt. Joonistuste teemavalikul oli väikestel kunstnikel täielik vabadus.

„Loovuse arendamine on erakordselt oluline tuleviku majandust silmas pidades. Põhja-Tallinna lastel on eriti kujutavates kunstides kindlasti häid eeldusi ja võimalusi – seda enam, et EKA on nüüd Põhja-Tallinnas,“ ütles Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid.

Kõik joonistusvõistlusel osalejad koos juhendajatega olid palutud näituse avamisele Salme kultuurikeskusesse, kus toimus ka parimate tööde autorite tunnustamine. Tänuüritus möödus meeleolukalt, lapsi tervitas ka lumeleopard Lauri Tallinna Munitsipaalpolitseist.

Kuna tegu oli konkursiga, siis valis komisjon 10 võitjat, kellele jagati auhinnad. Nendeks osutusid Erin Celic lasteaiast Kelluke, Diana Bušik Sitsi lasteaiast, Danijal Iminov lasteaiast Kajakas, Anton Kiting Taime lasteaiast, Säde Kaldma Kolde lasteaiast, Enzo Tandorff Pääsupesa lasteaiast, Enrico Tandorff Kopli Noortemajast ning Polina Šestakova, Alisa Sereda ja Sonia Mariana Ader lasteiaiast Ojake. Eripreemiad said Sebastian Mihhejev ja Milana Vasjukova lasteaiast Kajakas ning Kopli lasteaia Tuultepesa rühm.

Näitus, millega kõik soovijad saavad tutvuda Salme kultuurikeskuse fuajees, jääb avatuks selle kuu lõpuni.

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *