Avaleht Kunst FOTOD: Tartu kesklinna parkimismaja arhitektuurivõistlusele laekus 29 tööd
FOTOD: Tartu kesklinna parkimismaja arhitektuurivõistlusele laekus 29 tööd

FOTOD: Tartu kesklinna parkimismaja arhitektuurivõistlusele laekus 29 tööd

Tartu arhitektuurivõistlusele Vabaduse pst 6 krundile rajatava parkimismajale parima lahenduse leidmiseks laekus 29 tööd.

Linnaarhitekt Tõnis Arjuse sõnul on esitatud väga eriilmelisi lahendusi nii esteetilise kui tehnilise poole pealt. “Žüriil ja kaasatavatel ekspertidel on ees äärmiselt vastutustundlik ülesanne valida tööde hulgast mitte vaid etteantud tingimustele vastav töö, vaid ka lahendus, mis arvestab kinnistu tundliku ja väärika asukohaga,” ütles ta.

Võistluse eesmärk on leida parkimismajale väärikas ja vanalinna sobilik arhitektuur, mis ühtlasi võimaldaks vähendada parkimiskohti tänavatel ning pakkuda paremaid tingimusi jalgsi ja rattaga liikumistele. Parkimismaja esimene korrus võetakse kasutusele kaubandus- või teeninduspinnana, et siduda hoone ümbritseva linnaruumiga.

Žürii teeb otsuse 6. septembriks. Žüriis on Tartu abilinnapea Reno Laidre (žürii esimees), Arjus, muinsuskaitse esindaja Egle Tamm ning arhitektid Toomas Paaver ja Tiit Trummal. Arhitektuurivõistluse preemiafond on kokku 18 000 eurot.