Avaleht Kunst Fotod! Ukraina kunstniku mitmetel töödel on kujutatud Tallinna vaated
Fotod! Ukraina kunstniku mitmetel töödel on kujutatud Tallinna vaated

Fotod! Ukraina kunstniku mitmetel töödel on kujutatud Tallinna vaated

Galeriis Vernissage avati Ukraina kunstniku Dmõtro Dobrovolski viimase kolme aasta jooksul valminud tööde näitus, mille mitmetel maalidel on kujutatud Tallinna vaated.

„Dobrovolski kordumatu tehnika ja stiil väljendub kontrastvärvide kasutamises ja maaliliste mosaiikide loomises. Jäädvustatud on tuhanded erinevad varjundid ja saavutatud maagiline harmoonia, mille tulemusena on teoste sisuks mitte niivõrd nende motiiv, vaid värv kui tunne,“ rääkis Vernissage’i juhataja Kristiina Radevall.

„Minu jaoks on värv kogu maalikunsti mõte ja eesmärk. See ja ainult see toob esile positiivsed emotsioonid ja tõstab meeleolu, et inimesed usuksid: elu on ilus…“ rääkis Dobrovolski, kelle teoseid leidub erakogudes ja muuseumides üle maailma, lisaks Eestile ja Ukrainale Suurbritannias, Saksamaal, USA-s, Madalmaades, Soomes, Prantsusmaal, Kanadas ja Venemaal.

Dobrovolski üheks lemmikmotiiviks on ajalooline Holland Parki piirkond Londonis, mis oli 19. sajandil mitmete tuntud kunstnike ja kollektsionääride elukohaks ning millest inspireeritud töödest üks müüdi prints Charlesi organiseeritud heategevusoksjonil. Tal on olnud mitu edukat näitust pargis asuvates Ice House’i ja Orangery galeriides ning Leighton House’i muuseumis. Suurbritannia era- ja muuseumikollektsioonides asub rohkem kui 200 Dobrovolski teost.

„Dobrovolski käekirjas võib leida impressionistlikke mõjutusi, monumentaalsust ja kõrgetasemelist realismikoolkonna tippudele lähenevat väljakujunenud stiili. Eriti õnnestunuks peetakse tema värviküllaseid kompositsioone. Värv on see, mis paneb teda haarama pintsli ja paleti järele, et kokku panna järjekordne külluslik spekter,“ rääkis Kristiina Radevall.

Dobrovolski lõpetas Kiievi Kunstiinstituudi 1988. aastal graafilise disaini erialal ja Ukraina Kunstiakadeemia 1994. aastal monumentaalmaali erialal, misjärel alustas aktiivset näitustegevust nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel areenil, pälvides mitmeid diplomeid ja tunnistusi. 1998. aastast on ta Ukraina Kunstnike Liidu liige.

„Treasures of Vernissage“ jääb avatuks 18. oktoobrini.