Avaleht Eesti elu FOTOÜLEVAADE PATAREI VANGLAST! Mäletamine aitab vältida õuduste kordumist
FOTOÜLEVAADE PATAREI VANGLAST! Mäletamine aitab vältida õuduste kordumist

FOTOÜLEVAADE PATAREI VANGLAST! Mäletamine aitab vältida õuduste kordumist

Eheda vanglasisemusega Patarei vangla näituseala tutvustab külastajale kommunistliku ideoloogia olemust ja selle rakendajate kuritegusid erinevates maades, kommunismi ja natsismi ohvrite lugusid ning Patarei sündmusrohket ajalugu alates selle rajamisest merekindlusena XIX sajandil.

Patarei vangla on üks sadadest kohtadest üle maailma, kus kommunistlikud režiimid vangistasid, piinasid ja tapsid inimesi samadel ideoloogilistel põhjustel. Sellisena on ta osa inimkonna loost ning kommunistliku võimusüsteemi ja mentaliteedi tegeliku pale veenev avalikustaja.

Heade uudiste portaali toimetus külastas näitust koos Sergei Metleviga Eesti Mälu Instituudist ja kirjanik Imbi Pajuga, kelle sulest on ilmunud dokumentaaljutustus “Tõrjutud mälestused“, mis kirjaniku perekonnaloo kaudu näitab, kuidas nõukogude okupatsiooni ajal oli üksikinimene sunnitud silmitsi seisma poliitilise kurjusega.

Paju toob lugejateni oma ema ja tädi loo, kelle NKVD 1948. aastal 18-aastastena arreteeris ja Siberi vangilaagrisse saatis süüdistatuna metsavendade aitamises.

Totalitaarset ideoloogiat ja selle rakendamist tutvustav näituseala „Kommunism on vangla“ hoiatab sääraste ideede ohtlikkuse eest ning tuletab meelde inimväärikuse ning vabaduse väärtust. Patareis saab õppida, kogeda, mälestada, mõtiskleda. Loodame, et mäletamine aitab vältida õuduste kordumist…

VAATA FOTOÜLEVAADET! 

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga