Avaleht Kunst Galerii Kunstiaken kutsub vaatama Maris Willadseni keraamikanäitust “Elu nagu lill“
Galerii Kunstiaken kutsub vaatama Maris Willadseni keraamikanäitust “Elu nagu lill“

Galerii Kunstiaken kutsub vaatama Maris Willadseni keraamikanäitust “Elu nagu lill“

Tallinna vanalinnas tegutseva Eesti tarbekunstigalerii Kunstiaken vaateaknal on kuni 25. aprillini vaadata Maris Willadseni õide puhkenud keraamika “Elu nagu lill ehk hall argipäev”.

Maris Willadseni suurem osa elust kulgeb koos keraamikaga. Hariduselt on ta kunstiõpetaja ja veidi teeb loomise kõrval ka õpetajatööd. Ta sõnastab seekordse lillerohke loomingu nii: „Hall argipäev. Minek mööda spiraali. Spiraali, mis tihti tundub pigem ring. Lähed, näiliselt jõuad samasse punkti. Rutiin. Üksluisus. Tühjad vaasid. Hommik. Lõuna. Õhtu. Valdavalt pilvine. Igatsus millegi erakordse järele… Minek mööda kindlat rada. Stabiilsus. Tugev vundament. Võimalus asju ette planeerida. Ootuspärasus. Juhitavus. Eesmärkide saavutamine. Vihm, mis viib viljumiseni. Teadmine, et pidupäev on rõõmsalt muretu. Elu nagu lill.“

Maris Willadsen on pälvinud 2017. aastal Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu konkursi „Tulest tulnud” I preemia keraamiliste dekoratiivvormide „Mälestuse säilitamine” eest. Ta on koolieelikutele mõeldud hariduslike kleepsuvihikute „Uku“ ja „Nupu“ kaasautor (2012) ning alates 2007. aastast illustreerinud veebipõhiseid õppematerjale.

Maris Willadseni keraamikanäitus on tänavalt vaadeldav, sest Kunstiaken on praegu suletud. Kunstiaken on nelja suure, Vene ja Munga tänavale avaneva vaateaknaga, millel rohkem kui meetrilaiused paled ja aknalaud, tarbekunstigalerii, mis üle kümne aasta meie naha-, klaasi-, metalli- ja tekstiilikunstnike, keraamikute ja graafikute loomingut esitlenud ja müünud. Üks akendest on kuuks ajaks ühe autori näitusepaik. Kokku on Kunstiaknas toimunud kümne aasta jooksul 77 näitust. Galerii on Tallinna Disainikaardil, osalenud Disainiööl ja Vene tänava kultuurikogukonna üritustel, nagu näiteks jõulusõimedetänav.