Avaleht Eesti elu GALERII! Lääne-Virumaad külastasid Skandinaavia ja Baltimaade vabatahtlike kaitseorganisatsioonide ülemad
GALERII! Lääne-Virumaad külastasid Skandinaavia ja Baltimaade vabatahtlike kaitseorganisatsioonide ülemad

GALERII! Lääne-Virumaad külastasid Skandinaavia ja Baltimaade vabatahtlike kaitseorganisatsioonide ülemad

Foto: Kristel Kitsing
Foto: Kristel Kitsing

26. mail võttis maavanem Marko Torm vastu Kaitseliidu Viru malevas konverentsile SCANBAL 2016 saabunud Skandinaavia ja Baltimaade vabatahtlike kaitseorganisatsioonide ülemaid, tutvustades neile  lühikese ettekande käigus maakonda ja selle võlusid.

„Mul oli heameel, et eesotsas Virumaalt pärit brigaadikindral Meelis Kiiliga olid ametikandjad valinud kohtumiseks ja leppe allkirjastamiseks just Viru maleva ja Lääne-Virumaa pealinna. Taolise kõrge juhtkonna kogunemine väljaspool Tallinna on pigem ebatavaline ja usun, et see annab indu just meie kaitseliidu liikmetele. Viru malev on oma üle 800 liikmega teinud viimase kümnekonna aastaga tohutu hüppe ja ainult positiivsuse suunas. Hästi juhitud, motiveeritud liikmeskonna ja hea väljaõppega vabatahtlik kaitseorganisatsioon on meie kaitsepoliitika üks alustalasid,“ kommenteeris Torm.

Foto: Kristel Kitsing
Foto: Kristel Kitsing

Küsimusele, kas kõrged ohvitserid ka maakonna vastu huvi tundsid, vastas maavanem, et tema soovitus oli kindralitele ja teistele juhtidele jätta maakonda nii palju raha kui võimalik. Selle sõnumi võtsid eri riikide esindajad vastu rõõmuga ja lubasid ka vastavalt toimida.

Kahepäevasel konverentsil SCANBAL 2016 arutati riikide julgeoleku ja vabatahtliku riigikaitsega seotud teemasid. Erilist tähelepanu pöörati julgeolekuga seotud arengutele Läänemere regioonis ja Venemaa tegevusele maailmas.

Konverentsil osalesid Taani, Rootsi, Läti, Leedu, Eesti ja Soome vabatahtlike kaitseorganisatsioonide juhid. Tegemist on teise niisuguse konverentsiga. Esimene peeti mullu Taanis.

VAATA GALERIID!
Fotod: Kristel Kitsing

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga