Avaleht Keskkond Haabersti ja Kristiine piirile soovitakse rajada jäätmejaama
Haabersti ja Kristiine piirile soovitakse rajada jäätmejaama

Haabersti ja Kristiine piirile soovitakse rajada jäätmejaama

Tallinna keskkonnaamet on kavandanud jäätmejaama rajamise linnale kuuluvale kinnistule aadressiga Mustjõe tänav 40. Kolmapäeval, 4. detsembril kell 14 on oodatud kõik huvilised jäätmejaama rajamise teemal kaasa rääkima Paljassaare jäätmejaama (Paljassaare põik 5).

Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu selgitas, et riik on omal ajal andnud Mustjõe tänav 40 kinnistu linnale tingimusel, et sinna rajatakse jäätmejaam. „Tallinna linna praegust jäätmejaamadearvu ei saa pidada piisavaks ja linnal tuleb jätkata täiendavate jäätmejaamade rajamisega,“ tõdes abilinnapea, kelle sõnul tuleb nüüd koostöös Haabersti elanikega leida jäätmejaama ehitamisel parimad lahendused. Riisalu tõi välja, et jäätmejaama rajamine parandab piirkonna jäätmekäitluse võimalusi ja võimaldab piirkonna elanikele kodulähedast eriliigiliselt kogutud jäätmete üleandmise võimalust.

Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi sõnas, et kohtumisel on hea võimalus kõigil huvilistel jäätmejaama osas kaasa rääkida. „Jäätmejaama rajamine on tekitanud Haaberstis vastakaid arvamusi. Meie eesmärk on rahvakohtumisel anda ülevaade, mida täpsemalt kinnistule tehakse, kuidas seda tehakse ja mil moel hakkab see mõjutama kohalike inimeste elu. Linna eesmärk peab olema kahtlemata see, et mured müra, liikluse või muu osas saaksid vastused ja kohalike elanike jaoks sobivad lahendused,“ rõhutas ta.

Jäätmejaama alaks on kavandatud Tallinnas Kristiine linnaosas paiknev Mustjõe tn 40 kinnistu. Kinnistu sihtotstarbeks on 100 protsenti tootmismaa. Kinnistu pindalaks on 4993 ruutmeetrit, sellest 3935 ruutmeetrit ehitistealune maa. Ala jääb tootmis- ja äriettevõtete piirkonda. Kinnistust põhja suunas, teisel pool Veskimetsa tänavat paikneb elamurajoon.

Mustjõe tn 40 osas on Tallinna linnavalitsuse 07.04.2010 korraldusega nr 516-k kehtestatud Laki tn, Mustjõe tn, Veskimetsa tn ja Kõrgepinge tn vahelise maa-ala detailplaneering. Detailplaneering näeb kinnistu sihtotstarbeks ette tootmismaad ja annab alale ehitusõiguse kuni kolme ühekorruselise hoone rajamiseks. Planeeringu seletuskirja kohaselt nähakse krundile ette piirkonda teenindava jäätmejaama rajamine. Jäätmejaama ehitusprojekt vastab alal kehtivale detailplaneeringule.

Paljassaare jäätmejaamas kohtuvad kolmapäeval elanikega ja jagavad selgitusi abilinnapea Aivar Riisalu, Tallinna jäätmejaama juhataja Kristjan Mark ja Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi.