Avaleht Tunnustus Head inimesed väärivad tunnustust! Vägivalda vähendanud inimesed saavad riigilt auhinna
Head inimesed väärivad tunnustust! Vägivalda vähendanud inimesed saavad riigilt auhinna

Head inimesed väärivad tunnustust! Vägivalda vähendanud inimesed saavad riigilt auhinna

Justiitsministeerium koostöös presidendi kantseleiga ootab laupäevani kandidaate vägivallaennetuse auhinnale, et tunnustada tublisid inimesi, kes on teinud midagi olulist selle nimel, et Eestis oleks vähem vägivalda, kirjutab Uudised.ee.

„Vägivald ja selle õhutamine on lubamatu. Peame reageerima vägivallale, et takistada selle jätkumist ning toetada nii ohvreid kui toimepanijaid. Ainult nii saab lõpetada nendega seotud vägivallaringi,“ ütles justiitsminister Urmas Reinsalu.

Auhind antakse välja vägivalla alase teadlikkuse tõstmise eest ühiskonnas, vägivallaohvrite abistamise eest vägivalla toimepanijatega tegelemise või muu olulise panuse eest vägivallaennetuses.

Auhinnale võib esitada nii üksikisikuid kui ka inimeste gruppe ja oma kandidaadi esitamiseks tuleb saata kirjalik vabas vormis ettepanek hiljemalt laupäevaks aadressil info@just.ee. Ettepanek peab sisaldama muuhulgas lühikest põhjendust, mille eest inimene auhinna kandidaadiks esitatakse.

Konkursil osalejate puhul hindab komisjon uudsust, parimast rahvusvahelisest praktikast lähtuvat või laiahaardelist lähenemist vägivalla ennetusele ja täiendavat panust senisele Eestis tehtavale ennetustööle. Autasu antakse välja kolmandat aastat ja selle on saanud kokku 23 inimest. Mitmete tunnustatud inimeste panus vägivallaennetusse on olnud aastatepikkune, nii vägivalla ohvreid igapäevaselt nõustades kui lisaks käsitledes vägivalla problemaatikat kunstis ja teaduses. 1

Auhinna kandidaatide ettepanekud vaatab läbi justiitsministeeriumi juurde moodustatud komisjon, kuhu kuuluvad esindajad erinevatest ministeeriumidest, riigiasutustest, vabaühendustest ja mujalt.

Auhinna annavad mai lõpus üle president Kersti Kaljulaid ja justiitsminister.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga