Avaleht Tunnustus Teenetemärke pälvisid Krista Kaer, Aivar Pohlak ja Ivar Stukolkin
Teenetemärke pälvisid Krista Kaer, Aivar Pohlak ja Ivar Stukolkin

Teenetemärke pälvisid Krista Kaer, Aivar Pohlak ja Ivar Stukolkin

Tallinna linnavalitsus otsustas teha linnavolikogule ettepaneku anda tänavu Tallinna vapimärk Tallinna linnaplaneerimisameti muinsuskaitseosakonna juhatajale Boriss Dubovikule ja Tallinna loomaaia vanem-metoodikule Aleksei Turovskile.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ütles, et need kaks inimest pole üksnes oma ala tippspetsialistid, vaid lausa sümbolid ja seda mitte üksnes Tallinna, vaid kogu Eesti jaoks. Taotluse anda vapimärk Dubovikule esitasid linnavolikogu Keskerakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonid. Taotluse anda vapimärk Turovskile esitas SDE fraktsioon.

Linnavalitsuse ettepaneku järgi pälvivad tänavu teenetemärgi kokku 29 inimest, nende hulgas muusikutefondi PLMF direktor ja ooperilaulja Pille Lill, Toompea Kaarli koguduse õpetaja ja koguduse juhatuse liige Jaak Aus, Rõõmukuulutuse Fondi tegevsekretär Niina Pavlova, Eesti Juudi Kogukonna esinaine ja vandeadvokaat Alla Jakobson, Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak, linnavolikogu liige Ants Leemets, tõlkija ja kirjastuse Varrak peatoimetaja Krista Kaer ning lasteaia Õunake erirühma õpetaja Jaana Kamla.

Teenetemärgi saavad ka sotsiaal- ja tervishoiuameti sotsiaalhoolekande- ja terviseosakonna juhataja Uku Torjus, ajakirjanik, tõlkija ja toimetaja Nelli Meltš-Abašina, linnakantselei konsultant Priit Willbach, Linnamäe Vene lütseumi matemaatikaõpetaja Svetlana Ševtšenko, Tallinna Maratoni ja Tallinna Sügisjooksu peakorraldaja Mati Lilliallik, Säästva Renoveerimise Infokeskuse juhatuse liige ja ürituse Ökomäss korraldaja Tarmo-Andre Elvisto, Tallinna Ülikooli professor Helen Sooväli-Sepping, Ida-Tallinna keskhaigla õendus- ja hooldusabikliiniku direktor Eve Karmo, Lasnamäe sotsiaalkeskuse juhataja Ivika Kärner, Eesti kaitseväe orkestri ülem ja peadirigent Peeter Saan, linnakantselei finantsjuht Tiiu Maido, perekonnaseisuameti perekonnaseisutoimingute osakonna juhataja Ingrid Sarevet, Tallinna Linnatranspordi AS-i trammiteenistuse direktor Andres Vään, toidupanga tegevjuht Pieter Boerefijn, olümpiavõitja Ivar Stukolkin ja olümpiavõitja Jaak Uudmäe.

Tallinna teenetemärgi pälvisid samuti kommunaalameti teeregistriosakonna juhataja Inga Raadik, botaanikaaia metoodik Urmas Laansoo, Lepatriinu lasteaia direktor Tiiu Parbus, Lääne-Tallinna keskhaigla psühhiaatriakeskuse juhataja Andres Lehtmets ning helilooja ja pedagoog Tõnu Kõrvits.