1. Avaleht
  2. Haridus
  3. HITSA ProgeTiigri konkursil ruulisid Lõuna-Eesti koolid
HITSA ProgeTiigri konkursil ruulisid Lõuna-Eesti koolid

HITSA ProgeTiigri konkursil ruulisid Lõuna-Eesti koolid

Konguta vallavanem Aivar Õun ning kategooria "Mobiilne äpp" rahva lemmikud, võidutöö autorid Janne, Raikko ja Kristo Uuri lähemalt foto allikat: punttnup.tumblr.com
Konguta vallavanem Aivar Õun ning kategooria “Mobiilne äpp” rahva lemmikud, võidutöö autorid
Janne, Raikko ja Kristo
Uuri lähemalt foto allikat: punttnup.tumblr.com

HITSA ProgeTiigri õpilaskonkursi „Tuleviku õpperuum 2050!“ finaalüritusel selgusid parimad tehnoloogia loovtööd.

Finaalis osales 40 kooli, auhinnalisi kohti saavutasid 27 kooli meeskonnad. Töid hinnati viies kategoorias ja kolmes vanuserühmas. Kümnest esikohast seitse läksid Lõuna-Eestisse: Viljandi  Jakobsoni Kool, Konguta Kool, Tartu Jaan Poska Gümnaasium, Tartu Hiie Kool, Heino Elleri nimeline Tartu Muusikakool, Põlva Ühisgümnaasium ja Haanja Kool. Noorimad esikoha omanikud on Kohtla-Järve Buratino lasteaiast.

Enim pälvisid auhinnalisi kohti Konguta Kooli, Gustav Adolfi Gümnaasiumi, Tallinna Reaalkooli, Tartu Hiie Kooli ja Viljandi Jakobsoni Kooli meeskonnad. Rahva lemmikutena paistsid silma Väätsa Põhikooli ja Tallinna Õismäe Vene Lütseumi meeskonnad.

Mobiilsete äppide kategoorias esikoha võitnud ning rahva lemmikuks hääletatud Konguta Kooli meeskonna juhendaja ning koolidirektor Liina Tamm kommenteerib oma õpilaste edu: ” Äpp, mille õpilased programmeerisid, räägib meile valla ajalugu ja tutvustab Konguta valla vaatamisväärsuseid.“ Liina Tamme sõnul  on laste vaimustus õpetajatesse kandunud ja vastupidi: „Meile meeldib tehnoloogia, sest see ongi tulevik. Eesti kool on lõpmatult huvitav koht, seal on praegu nii palju võimalusi.”

Konkursitööde hindamine toimus kahes osas. Avaliku hääletuse tulemusel selgusid rahva lemmikud, žürii hinnangute põhjal kujunesid konkursi võitjad.  „Võistlustöid vaatasime sellise innovaatilise pilguga, et kas ja kuidas võiks tulevikus need lahendused inimestele kasulikud olla,“ selgitas žürii liige ning Eesti koolirobootika eestvedaja Ramon Rantsus.

„Tore on näha, et tehnoloogia huvitab Eestis nii paljusid koolilapsi, oleme tänulikud, et oma asjalikud ideed teoks tehti. See pole olnud pelgalt võistlus, vaid võimalus innovaatilisi ja kasulikke ideid ellu viies targemaks saada,“ ütles ProgeTiigri programmijuht Mari-Liis Peets. „Kes sel aastal võistlusest kõrvale on jäänud, siis kutsume kindlasti järgmisel korral osa võtma!“

HITSA ProgeTiigri õpilaskonkurss toimub ka 2015/16. õppeaastal, töid saab konkursile esitada taas järgmise aasta alguses.

ProgeTiigri õpilaskonkursi auhinnatud tööd leiab SIIT.

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) ProgeTiigri programm on keskendunud tehnoloogiahariduse lõimimisele õppetöösse, eesmärk on äratada õppijates huvi inseneriteaduste, disaini, tehnoloogia ja IKT valdkondade vastu ning toetada laste tehnoloogilist mõtlemist ja taipu, et neist saaks tehnoloogia loojad mitte ainult tarbijad.

Head Uudised GoodNews