Avaleht Eesti elu HÕISSA PULMAD I Viljandi linnas sõlmiti mullu 140 abielu
HÕISSA PULMAD I Viljandi linnas sõlmiti mullu 140 abielu

HÕISSA PULMAD I Viljandi linnas sõlmiti mullu 140 abielu

Aasta varasemaga võrreldes sõlmiti 2019. aastal Viljandi linnas 30 abielu rohkem.

140 abielust 71 olid kabinetiabielud, mis sõlmiti perekonnaseisuametniku juures. Ülejäänud 69 toimusid suurem osa Viljandi raekoja saalis, lisaks sellele käisid linnaametnikud inimesi paari panemas raekoja roosiaias, lossimägedes, pärimusmuusika aidas, aga ka inimeste koduaedades ning isegi keset Viljandi järve.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul näitab paaripanemiste arvu kasv, et Viljandi on abielu sõlmimiseks populaarne koht. «Need numbrid on mitmes mõttes rõõmustavad. Ühelt poolt abielluvad viljandlased ise rohkem ehk soovivad siin pere luua. Teisalt jõuab siia järjest enam ka nii öelda abieluturiste, kes valivad Viljandi oma tähtsa sündmuse korraldamiseks linna ilu ja romantilise kuvandi pärast,» rääkis linnapea.

Viljandi linnavalitsus korraldab abielude sõlmimist alates 2018. aasta algusest, kui seni seda ülesannet täitnud maavalitsused oma töö lõpetasid. Viljandi maavalitsuses sõlmiti aastatel 2015-2017 vastavalt 99, 98 ja 111 abielu.

Lisaks linnaametnikele sõlmivad Viljandis abielusid notarid ja vaimulikud. Notarite juures sõlmitud abielude kohta linnavalitsusel andmed puuduvad. Vaimulikud viisid mullu läbi seitse abielutalitust.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga