1. Avaleht
  2. Poliitika
  3. Hussar: Soome liitumine NATO-ga annab kaitsekoostööks uued võimalused
Hussar: Soome liitumine NATO-ga annab kaitsekoostööks uued võimalused

Hussar: Soome liitumine NATO-ga annab kaitsekoostööks uued võimalused

Riigikogu esimees Lauri Hussar ütles kohtudes Eestis visiidil viibiva Soome parlamendi esimehe Jussi Halla-ahoga, et Soome NATO-sse kuulumine annab Eesti ja Soome pikaajalise kaitsekoostöö arendamiseks veelgi enam võimalusi.

“Eesti ja Soome kaitsekoostöö on kestnud aastakümneid. Nüüd, kui Soome kuulub NATO-sse, on meil veelgi enam võimalusi koostööd edendada. Praegusel keerulisel ajal peaksime neid võimalusi täielikult kasutama,” toonitas Hussar. Esimehed avaldasid heameelt, et Eesti ja Soome on teineteisele olulised partnerid ja see väljendub ka tihedas koostöös meie parlamentide vahel.

Soome NATO-liikmelisuse ning Eesti ja Soome parlamentide koostöö kõrval arutati kohtumisel ka Ukraina toetamist, muu hulgas Euroopa Liidu ja NATO-ga liitumisel. Samuti keskenduti energiajulgeolekule. Riigikogu esimees osutas, et Eesti soovib end Venemaa energiavõrgust lahti ühendada ja sünkroniseerida Mandri-Euroopa võrguga. Ta märkis, et Eesti eesmärk on rajada meretuuleparke ja arendada ka päikeseenergia kasutamist.

Kohtumisel osales ka riigikaitsekomisjoni esimees Kalev Stoicescu.

  • Halla-aho kohtus täna ka president Alar Karise ja peaminister Kaja Kallasega ning külastas Maarjamäe kommunismiohvrite memoriaali.
Head Uudised GoodNews