Avaleht Eesti elu Integratsiooni Sihtasutus kutsub välismaalt Eestisse tagasipöördunuid jagama üksteisega kogemusi
Integratsiooni Sihtasutus kutsub välismaalt Eestisse tagasipöördunuid jagama üksteisega kogemusi

Integratsiooni Sihtasutus kutsub välismaalt Eestisse tagasipöördunuid jagama üksteisega kogemusi

Integratsiooni Sihtasutus korraldab Eestisse tagasipöördunute kohanemist toetavaid kohtumisi, kus osalejad saavad omavahel jagada kogemusi ja praktilist infot Eestis uue eluga kohanemisel.

Kohtumistele on oodatud viimase kahe aasta jooksul kodumaale tagasi tulnud eestlased ning nende pereliikmed, kes soovivad jagada oma kogemusi Eesti eluga kohanemisel teiste tagasipöördujatega ning saada vajadusel nii emotsionaalset tuge kui ka vajalikku praktilist infot oma elu paremaks korraldamiseks.

„Eelmise aasta kogemuskohtumiste korraldamine andis meile kindluse, et tagasipöördunud eestlased soovivad väga üksteisega oma kogemusi jagada sarnaste elukäikudega inimestega,“ ütles Integratsiooni Sihtasutuse rahvuskaaslaste nõustamisteenuse valdkonnajuht Kaire Cocker. „Meil on väga hea meel, et saame nende kohtumistega aidata kodumaale tagasi tulnud inimestel tunda end siin kodusemalt ja luua neile toetavat võrgustikku. Ootame jooksvalt kohtumistega liituma ka uusi osalejaid,” lisas Cocker.

Kokkusaamised toimuvad üle Eesti, näiteks Tallinnas, Tartus, Pärnus, Virumaal ja on osalejatele tasuta. Neid viivad läbi kogenud nõustajad Elus Muster MTÜst, kes teevad tihedat koostööd kohalike omavalitsustega ning toetavad seeläbi kohanemist kogukonnas.

Kohtumised toimuvad vabas vormis, kestavad 2-3 tundi, mille jooksul saavad kõik soovi korral jagada oma lugu ja kuulata teiste kogemusi.

„Minu jaoks oli grupis osalemise juures kõige toredam ja olulisem see, et me rääkisime kõik ühist keelt. See oli turvaline koht, kus jagada rõõme ja muresid, millest inimesed, kellel pole välismaal elamise, õppimise või töötamise kogemust, ei pruugi aru saada. Tänaseni käime oma grupiga läbi!“ ütles eelmisel aastal tagasipöördujate kohtumistel osalenud Kelli Kiipus.

Kohtumiste ajakavaga saab tutvuda Integratsiooni Sihtasutuse veebilehel integratsioon.ee/kogemuskohtumised. Jooksvalt saab kogemuskohtumiste kohta infot tagasipöördujate klubi lehel Facebookis.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga