Avaleht Kultuur Itaalias saab Balti kultuurinädala raames tutvuda näitusega Setumaast
Itaalias saab Balti kultuurinädala raames tutvuda näitusega Setumaast

Itaalias saab Balti kultuurinädala raames tutvuda näitusega Setumaast

Itaalias saab Balti kultuurinädala raames tutvuda näitusega SetumaastItaalias Materas avatakse kolmapäeval Eesti kultuuripäevade raames maalikunstniku Nikolai Kormašovi näitus “Setumaa”.

Kultuurikeskuseks ümber ehitatud San Giovanni Battista kloostris avataval näitusel tutvustab Kormašovi loomingut kunstniku poeg, Tallinna Ülikooli (TLÜ) kunstide instituudi direktor ja maalikunstnik Orest Kormašov. Eksponeeritavad tööd on kunstniku pere kogust ja toovad külastajani Setumaa maastikke, inimesi ja hetki igapäevaelust.

See on esimene kord, kui Itaalias nii kõrgel tasemel Eesti maalikunsti eksponeeritakse. Eesti kultuuripäevade raames eksponeeritakse Materas ka metallikunstnik Jaan Pärna näitust “Merevaigukamber II” ja moekunstnik Vilve Undi rahvarõivastest inspireeritud kollektsiooni.

Eesti kultuuripäevad toimuvad Materas Balti kultuurinädala raames, mis on osa Itaalia Eesti Seltsi ja Basilicata maakonna mitmeaastasest kultuuri- ja turismiprojektist. Eesti kultuuripäevi Materas toetab välisministeerium, Eesti suursaatkond Roomas, Matera linnavalitsus, Basilicata Turismiagentuur, MTÜ Meistrite Hoov ja Itaalia Eesti Selts.

Nikolai Kormašov (1929-2012) oli silmapaistev isiksus 20. sajandi teise poole Eesti maalikunstis. Teda on nimetatud Vene maalitraditsiooni ja Eesti kunsti uuendustaotluste silla ehitajaks. Kormašov veetis oma eluajal enam kui 50 suve Setumaal ja maalis seal üle kahesaja töö.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga