Avaleht Tunnustus Jaanus Riibe: täname Elsa Tamme, kelle kaunis koduaed žürii üksmeelsel otsusel „Eesti kaunis kodu 2019“ tiitliga pärjati!
Jaanus Riibe: täname Elsa Tamme, kelle kaunis koduaed žürii üksmeelsel otsusel „Eesti kaunis kodu 2019“ tiitliga pärjati!

Jaanus Riibe: täname Elsa Tamme, kelle kaunis koduaed žürii üksmeelsel otsusel „Eesti kaunis kodu 2019“ tiitliga pärjati!

„Eesti Vabariigi Presidendi „Eesti kaunis kodu 2019“ tunnustuse sai sellel aastal Tallinnas kolm eraaeda, üks neist asub Kristiines Västriku tänaval, teine Haaberstis ja kolmas Pirital. Ilusaid koduaedasid on Tallinnas ja üle Eesti palju, mistõttu on selline tunnustus mitte ainult kodu omaniku, vaid ka linnaosa jaoks suur asi,“ ütles Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe.

„Kristiine kaunid koduaiad on leidnud märkimist ka varem. Meie inimesed hoolivad oma kodu ümbrusest ja hoiavad hoovid korras. Tore, et kodukaunistamine on popiks saanud ja need aiad on meie rikkus,“ lisas Riibe. „Ilus aed nõuab palju hoolt ja see töö on igati tunnustamist väärt. Täname Elsa Tamme, kelle kaunis koduaed Västriku tänaval žürii üksmeelsel otsusel „Eesti kaunis kodu 2019“ tiitliga pärjati -olete teistele eeskujuks!“

Tegemist on kahepereelamuga, on aed kujundatud ühtse tervikuna, voolava joonega. Eesaed on kujundatud sissejuhatusena maja taga peituvasse vaiksesse oaasi, kuhu juhatavad kumera kaarena istutatud põõsad. Hoone taga paikneva aia kujundamisel on ruumi säästlikult kasutatud – tekitatud on oja väike küngas, mis koos taimestusega aia justkui liikuma panevad. Esmapilgul jääb märkamatuks osavalt aia keskele rajatud tarbeaed, mis paikneb kahe sillakesega eraldatud saarel. Kujundus ja taimevalik moodustavad harmoonilise terviku.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga