1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Teater
  4. Jan Uuspõllu vaimukas monopolüloog “Pingviin ja raisakass” jõuab Kultuurikatlasse
Jan Uuspõllu vaimukas monopolüloog “Pingviin ja raisakass” jõuab Kultuurikatlasse

Jan Uuspõllu vaimukas monopolüloog “Pingviin ja raisakass” jõuab Kultuurikatlasse

Jan Uuspõld  Foto: Mats Õun
Jan Uuspõld
Foto: Mats Õun

Augustis annab Jan Uuspõld Tallinnas Kultuurikatlas üheksa lisaetendust vaimuka monopolüloogiga “Pingviin ja raisakass”.

Etendused 5., 6., 7., 8., 9., 18., 19. ja  21. augustil  kell 19 ning 20. augustil kell 20 Kultuurikatlas Tallinnas.

On aasta 1991. Eesti Vabariik on juba käega katsuda. Kolmekümnendates eluaastates Eff, väljub hommikul rõõmsalt kodunt, et Tallinna elus oma õnnevõimalust otsida. Ta kohtab tervet galeriid inimesi ja kuuleb nende värvikatest saatustest. Inimesed on nagu palavikus, sest ka uuel ajal on võitjad ja kaotajad. Nüüd tuleb jalg maha saada, muidu jääd käppa imema, olgu iseseisvus või mitte! Päeval sööb Eff uut imelist jäätist „Pingviin” ja hilisõhtul kuulab prügikastikasside lõugamist. On alles aeg, kui kõik see, mis vahepealse kahekümne nelja aasta jooksul toimunud, on veel olemata. See kõik on hirmus naljakas ja vahel ka natuke nukker.

Mastaapne monopolüloog “Pingviin ja raisakass” kõnetab algupärase kirjandusklassika kaudu tänast päeva rullides lahti üleminekuaegse elu, kus ankedootlikult kirevatel karakteritel ja kogu meie uuel vabariigil on kõik alles ees. Kõik on võimalik, Eesti ei ole veel vaba, kuid eestlaste unistused juba on! See on aeg, kui riigipiirid on veel kinni, kuid kujutlusvõime piire ei tunne. “Pingviin ja raisakass” maalib koomilise ja groteskse pildi 1991. aasta elust, inimestest janende unistustest. Ja kõige üllatavam on toonase pildi sarnasus meie tänasele päevale.

Autor Mihkel Mutt, lavastaja Rein Pakk, laval Jan Uuspõld. Lavastuse kunstnik Riina Vanhanen, videokunstnik Joosep Maripuu, helikujundus Jakob Juhkam. Produktsioon Prem Productions.

Piletid müügil Piletilevis ja Piletimaailmas.
Etenduspaik: Kultuurikatel (Põhja pst 27a, Tallinn)

Vaata videoklippi

Head Uudised GoodNews