1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Teater
  4. NB KULTUURIGURMAANID! Müügile tulid teatrifestivali Draama piletid
NB KULTUURIGURMAANID! Müügile tulid teatrifestivali Draama piletid

NB KULTUURIGURMAANID! Müügile tulid teatrifestivali Draama piletid

draama logoAlates tänasest on võimalik osta Piletilevist teatrifestivali Draama 2015 pileteid.

Sel aastal toimub Eesti Teatri Festival Draama 7.-13. septembrini Tartus, osa programmist leiab aset ka Tallinnas. Kogu festivali ajakava ja programm on tutvumiseks nähtaval festivali koduleheküljel draama.ee.

2015. aastal on Draama festivalil viis programmi: Kuraatoriprogramm “Piiri peal”, Balti Teatri Foorumi programm, Aastaauhindade programm, Vaba Lava showcase ja Uue Tantsu showcase. Kuraatoriprogrammi “Piiri peal” on kokku pannud kuraator Peeter Raudsepp koostöös Eestis etenduskunste õpetavate ülikoolide tudengitega. Programmi kuuluvad lavastused „Mu naine vihastas“ (NO99), “Budapest” (Von Krahli Teater), „Ekke Moor” (Kuressaare Linnateater, VAT Teater), “Romeo ja Julia” (Eesti Draamateater), “ja Sõna sai lihaks” (lavastaja Anu Lamp) ja “Pelléas-Mélisande” (lavastaja Auri Jürna), lisaks kuulub kuraatoriprogrammi teatritudengite enda mitmekülgset loomingut, sealhulgas paroodiaid, omanäolisi linnaekskursioone Tartus, kogemusteatrit ja palju muud.

Aastaauhindade programm koosneb 2014. aasta Eesti Teatriliidu aastapreemiate laureaatidest ja nominentidest. Balti Teatri Foorum tutvustab väliskülalistele Eesti omadramaturgia paremikku. Vaba Lava showcase’i programm annab ülevaate Vaba Lava esimesest tegevusaastast ning tutvustab uusi kuraatoreid ning nende valikuid. Uue Tantsu showcase’i lavastused on välja valinud žürii koosseisus Raido Mägi, Jarmo Karing, Leenu Nigu ja Flo Kasearu. Valik on tehtud aastatel 2013-2014 esietendunud kaasaegse tantsu lavastuste hulgast. Valiku temaatiliseks kriteeriumiks on “liikumise mõte”.Sel aastal on esmakordselt võimalik teatripublikul valida oma lemmik lavastus festivali programmist. Pernod Ricard Estonia annab välja Martelli Eesti teatri publikuauhinda. Hääletus algab 1. augustil leheküljel draama.ee.

Auhinnaks võitnud lavastuse trupile on Martelli poolt viiepäevane inspiratsiooni- ja puhkusereis Prantsusmaale Martelli Konjakimõisasse. Auhinna võitja kuulutatakse välja Draama festivali pidulikul lõpustseremoonial 12. septembril Tallinnas Vaba Laval. Hääletanud publiku hulgast loositakse kümme võitjat, kes saavad auhindadeks järgneva aasta Draama festivali passid.

 

Head Uudised GoodNews