Avaleht Eesti elu Järgmisel neljapäeval saab tasuta üle Eesti kontrollida sõiduki tulesid ja rehve
Järgmisel neljapäeval saab tasuta üle Eesti kontrollida sõiduki tulesid ja rehve

Järgmisel neljapäeval saab tasuta üle Eesti kontrollida sõiduki tulesid ja rehve

10. oktoobril kella 11.00-st kuni 16.00-ni on sõidukiomanikel üle Eesti võimalus kontrollida tasuta oma sõiduki tulede ja rehvide korrasolekut ning vastavust normidele. Vajadusel ja võimalusel saab sõiduki tuled ka kohapeal ära reguleerida.

Saabumas on pime aeg ning seoses sellega tuleb üha suuremat tähelepanu pöörata tulede ja rehvide korrasolekule. Selleks korraldab Maanteeamet koostöös ülevaatuspunktide ning firmaga Statoil Fuel&Retail Eesti AS üleriigilise kampaania „Tuled korda“.

„Eelmisel aastal oli sõidukiomanike huvi tulede ja rehvide tasuta kontrolli vastu suur ning juba avapäeval kontrolliti 1 131 sõidukit, millest 420 sõiduki ehk 37% tuled olid korras,“ rääkis Maanteeameti tehnoosakonna juhtaja Jürgo Vahtra. Tema sõnul moodustasid avastatud tulede probleemidest valesti näitavad tuled 70%. „Rehvide korrasolek oli parem – 88% kontrollitud sõidukitest olid nõuetele vastavad rehvid –, kuid nähtavasti seoses läheneva rehvivahetusega oli 76% rehvide puudustest seotud ülemäärase kulumisega,“ märkis Vahtra.

Kellel puudub võimalus järgmisel neljapäeval tulesid ja rehve kontrollida, saab seda tasuta teha veel terve järgneva nädala 14. kuni 19. oktoobrini tehnoülevaatuspunktides. Kampaania ajakava ning liitunud ülevaatuspunktid leiab Maanteeameti kodulehelt aadressil http://www.mnt.ee/index.php?id=21585

Talverehve tuleb kasutada detsembris, jaanuaris ja veebruaris. Naastrehve tohib kasutada 15. oktoobrist 31. märtsini.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga