1. Avaleht
  2. Keskkond
  3. Jätkusuutlikkuse Foorum: kestlikkus valdkonnas ei saa jääda riigi või suurettevõtete järgi ootama
Jätkusuutlikkuse Foorum: kestlikkus valdkonnas ei saa jääda riigi või suurettevõtete järgi ootama

Jätkusuutlikkuse Foorum: kestlikkus valdkonnas ei saa jääda riigi või suurettevõtete järgi ootama

7. detsembril leiab Riias aset Baltikumi silmapaistvamaid jätkusuutlikkuse lahendusi tutvustav ja valdkonna liidreid kokku toov Baltic Sustainability Awards (Balti Jätkusuutlikkuse Auhinnad), mille partneriks on Rimi Baltic. Üritusel tunnustatakse kolme riigi põnevaimaid kestlikke uuendusi erinevates valdkondades alates energeetikast ja lõpetades toitumisega.

Baltic Sustainability Awards on kohtumispaigaks enam kui 600 Balti jätkusuutlikkuse valdkonna liidrile, poliitikakujundajale ja edumeelsele ettevõttele, et arutada innovatsiooni rolli jätkusuutlikkuse eesmärkide saavutamisel. Tänavuse foorumi teemaks on “On aeg”, et rõhutada vajadust kiirendada innovatsiooni jätkusuutlikkuse osas. “Balti riikidel on ette näidata järjest suuremaid edusamme: Eesti on kiiresti tõusmas jätkusuutlike riikide paremikku, saavutades hiljuti globaalses SDG Indeksis 166 riigi seas 10. koha, Läti järgneb 14. kohal ja Leedu 37. kohal,” sõnab Katrin Bats, Rimi vastutustundlikkuse juht Eestis. “Samas on meil pikk tee veel minna. Näiteks tammub Eesti endiselt paigal kliima, vastutustundliku tootmise ja tarbimise ning näljaga võitlemise eesmärkide saavutamisel, osades kategooriates on meie tulemused koguni kehvemaks läinud. Kestlikkus on kõikehõlmav valdkond, kus me ei saa ega tohi vaid riigi või suurettevõtete järgi ootama jääda, vaid peame otsima initsiatiivi kõikjalt ühiskonnast. See ongi meie ürituse eesmärk.”

Ürituse teise partneri, Luminor Panga jätkusuutlikkuse juht Kadri Vunder Fontana sõnul otsib pangagrupp pidevalt ülebaltilisi algatusi, mis on kogukondadele olulised. “Baltic Sustainability Awards seab oma ettevõtmise keskmesse just kohalikud inimesed ja nende ideed. Seda toetades saame ka meie väljendada pühendumust Baltikumi inimeste sotsiaalse ja majandusliku heaolu toetamisele. Usume kindlalt, et tee kestlikumasse tulevikku on meie endi kätes ning kutsume ka oma kliente vajalikele muutustele oma hoiakute ja tegudega kaasa aitama,” rääkis ta.

Üritusel astub ette üle 50 rahvusvahelise esineja, sealhulgas tegevjuhid, tööstusliidrid, läbimurret lubavad kliimatehnoloogia idufirmad ja poliitikakujundajad Balti riikidest, Saksamaalt ja Põhjalast. Teiste seas kõnelevad ettevõtte Plan A tegevjuht Lubomila Jordanova (Saksamaa), kes septembris tõstis 27 miljonit dollarit A-seeria investeeringutena, tehnoloogiaettevõtja ja Kõu Mobility Groupi tegevjuht Kristjan Maruste (Eesti), Mastercardi asepresident, strateegia ja valitsussuhete juht Johanna Elvinsson (Rootsi), AirBalticu tegevjuht ja juhatuse esimees Martin Gauss (Läti) ning Danone’i Soome ja Balti riikide juht Ulla Zakowski (Soome), Rimi Balticu tegevjuht Giedrius Bandzevičius (Leedu), samuti esinejad ettevõtetest Zero Terrain, Practica Capital, Eleport, HeavyFinance ja paljud teised.

Oma erinevaid edulugusid rohujuuretasandi algatustest alustades ja peentehnoloogiliste lahendustega lõpetades esitlevad konkursi finalistid. Ürituse raames toimuvad ka erinevad töötoad ja demoüritused, kus tutvustatakse paljulubavaid kliimatehnoloogia idufirmasid kolmest Balti kiirendist.

  • Foorumi programmiga tutvuda ja pileteid soetada saab siit! Early bird passid maksavad kuni 14. novembrini 99 eurot.
Head Uudised GoodNews