Avaleht Kultuur Muusika Jazzkaar uuendas põhiprogrammi
Jazzkaar uuendas põhiprogrammi

Jazzkaar uuendas põhiprogrammi

Esmakordselt augustis toimuv festival Jazzkaar 2021 avaldas kauaoodatud programmi. 23.-29. augustini muutub Telliskivi Loomelinnak suvelõpu džässioaasiks, kus saab nautida rikkalikku muusikaprogrammi – nii vokaalmuusika erinevaid värvinguid kui ka instrumentaalmuusika tipptaset.

32. korda toimuva festival Jazzkaare põhiprogrammis esinevad 10 maa muusikud 30 kontserdiga. “Rõõmustame, et festivali Jazzkaar meeskonnal õnnestus kevadisest programmist suurem osa kontserte üle tuua augustisse ning saame jazzifännidele pakkuda mitmekesist tipptasemel muusikaprogrammi,” kommenteerib festivali kunstiline juht Anne Erm. “Põhiprogrammi 30 kontserdist on 20 Eesti artistide omad. Soovime pakkuda kodumaistele muusikutele võimalikult palju esinemisi – on ju kultuuri pikk kinniolek jätnud suure igatsuse elavate kontsertide järele nii publiku kui ka muusikute südametesse,” lisab Erm.

Festivali avab armastatud saksofonist Raivo Tafenau, esitledes oma ansambli ja Tallinna Kammerorkesteriga Rasmus Puuri juhatusel oma muusikaga albumit “The Same Differences”.  70. juubelit tähistav legendpianist ja helilooja Tõnu Naissoo tutvustab oma Electric Groupiga värsket loomingut. Paljud kodumaised lemmikud esitavad festivalil uut loomingut või muusikat hiljuti välja antud albumitelt, nende seas Argo Vals Band, Dagö, deLULU, Janno Trump Clarity Ensemble, Joel Remmel Trio, Mingo Rajandi Quintet, The Motown Sound, New Wind Jazz Orchestra & Kristjan Randalu ja Tanel Ruben Quintet. Rahvusvahelisi koostöid tutvustavad London-Tallinn Cosmic Bridge ja Mart Soo & Florian Walter. Eksperimentaalmuusika sfääre puudutavad Modulshtein ja Raimond Mägi Trio.

Särtsaka täiendusena lisandusid põhiprogrammi Ellip, Modulshtein ja Susanna Aleksandra. Lisaks kodumaistele hinnatud artistidele tutvustavad vokaalmuusika erinevaid tahke maailmamainega inglise lauljatar Lucy Woodward ja mahehäälne Norra vokalist Torun Eriksen. Maailmaklassi instrumentaalmuusikaga kostitavad kuulajaid Prantsuse multiinstrumentalist Mino Cinélu ja legendaarne Norra trompetist Nils Petter Molvær ning Šveitsi pianist-minimalist Nik Bärtsch, kes esitleb värske sooloalbumi kava. Oma uusimat loomingut esitab ka Soome urban– ja indieskene kuum nimi Jesse Markin. Elektroonilise muusika ja visuaalshow‘ga üllatab innovatiivne Hollandi trio Tin Men and the Telephone. Jazzkaare peaesineja on Grammy auhinnaga pärjatud Ameerika diiva Dee Dee Bridgewater, kes esitab klassika unustamatuid teoseid koos Estonian Dream Big Bandiga Siim Aimla juhatusel 12. novembril Alexela Kontserdimajas.

Sündmused leiavad aset Vabal Laval ja fotokunstikeskuse Fotografiska Tallinna kontserdiruumis. Hingekosutavad kontserdid jõuavad ka Tartu, Pärnu, Viljandi ja Rakvere publikuni.

Turvalise festivalikogemuse pakkumiseks järgib korraldusmeeskond sündmuse läbiviimisel riiklikult kehtestatud nõudmisi ürituste korraldamiseks; koostöös terviseametiga on läbimõeldud lisameetmed, et publikul, muusikutel ja korraldajatel oleks võimalikult turvaline sündmusel osaleda; ning välja on töötatud ka “Turvalise festivali juhend”.

Kõik ostetud piletid kehtivad automaatselt uutel kuupäevadel. Kui uus aeg ei sobi kontserdikülastajale, pakub Jazzkaar võimalust piletid tagastada või vahetada Jazzkaare kinkekaardi vastu perioodil 20.05.-20.06.2021. Tagasiostu- või vahetusesoovist saavad pdf-piletite omanikud anda teada siin. Tavapiletite omanikud saavad piletid tagastada Piletilevi müügipunktides, v.a Circle-K teenindusjaamades ja Viru keskuse infopunktis. Jazzkaar kutsub kultuurisõpru toetama festivali ellujäämist, jättes piletid tagasi müümata.