Home Kultuur Jazzkaare kavva lisandusid viimased üllatajad!
Jazzkaare kavva lisandusid viimased üllatajad!

Jazzkaare kavva lisandusid viimased üllatajad!

Jazzkaar 2013 toimub 19. – 28. Aprillini 10 Eesti linnas. Esimese nädalavahetuse klubistaar on Dwele Ameerikast ning festivali lõpetab inglise lauljatari Faye Houstoni ja Eesti muusikute spetisaalselt Jazzkaareks loodud show! Lastekontsertidel toimub Muusikamadin isade ja laste vahel Kirsiõitega ning muusikalist tsirkuseetendust Laulutrikk pakub Omatsirkus.

Jazzkaarel on rohkem kui 50 erilist kontserti ja muusikuid 12 maalt. Peaesinejate Charles Lloydi, Hiromi, Gregori Porteri ja Zarah McFarlane’i kõrval teevad Jazzkaarelilma ka tugevad klubikoosseisud – Dwele ja Naturally 7 USA-st, Ultima Thule Eestist ja Faye Houston Inglismaalt. Dwele, kes leidis aega põigata oma Inglismaa jaRootsi kontsertide vahel ka Eestisse, kontserdi eel ja järel keerutab plaati meie oma särav DJ Heidy Purga. Kariibi mere saartelt pärit Faye Houstoni koostöö eestimuusikutega jõuab uuele tasemele suurekoosseisulise ansambliga, mille on kokku pannud DJ ja helilooja Sander Mölder. Seega kuuleb Jazzkaarel klubimuusikatbluusist soulini ja hip-hopist elektrooniliste kõladeni.

Kõige väiksemate muusikahuviliste jaoks on Jazzkaare kavas kaks lastekontserti. Esimesel laupäeval, 20. aprillil peavad väikeste muusikutega lahingu mahatrummikapten Reigo Ahven, tüürimees Siim Aimla saksofonil ja madrused ansamblist Kirsiõied. Lapsi ootavad üllatused, suured ja väikesed pillid. Teisel laupäeval, 27. aprillil kutsub lapsi külla Omatsirkus kavaga „Laulutrikk“. Laval on suured ja väikesed artistid ja muusikud ning pärast etendust saavad lapsed ise proovida, mistunne on olla tsirkuseartist. Mõlemal laupäeval enne ja pärast kontserti ootab vana väärikas purjekas Kajsamoor lapsi koos vanematega väikesele merereisile.Viimasele on vajalik eelregistreerumine aadressil www.kajsamoor.eu.

Linnatänavatel, trammis, kaubanduskeskustes, parkides, sadamas, lennujaamas Merepaviljoni ees ja sees esinevad Otsa- ja Elleri kooli andekad noored muusikud. Veel saab 22. – 26. aprillini kuulata tasuta lõunakontserte Teater NO99 Jazziklubis, kas koos supi ja salatiga või ka ilma. Õhtuti saab samas kuulata Euroopa jazzi ja maailmamuusika häid esinejaid – üles astuvad Hanna Paulsen Concept, Heliotroop, Balkan Strings, Kruglov-Sooäär kvartett, Klaus Paier koos AsjaValciciga ja Tiit Kikas Andre Mergenthaleriga.

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank, kelle klientidele on festivali piletid saadaval 20% allahindlusega. Festivali peasponsorid on Eesti Päevaleht, ERGO ja Kafo,aastasponsorid My City Hotel, Tallink, Aktaprint, United Motors ning Merepaviljoni partnerid Prike, RGB ja Tallinna Sadam ning festivalile aitavad kaasa Hennessyja Kodupaber. Festivali toetavad Tallinna linn, Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, välisinstitutsioonidest Ameerika Suursaatkond, Austria Suursaatkond jaPrantsuse Instituut ning mitmed linnad.

Jazzkaar teeb festivali raames koostööd Eesti Jazzliidu, Eesti Kontserdi, Tartu Jazziklubi, Georg Otsa-nimelise Muusikakooli, Musaklubi, Levimuusika.ee-ga ningEesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga, kohalike korraldajatega, samuti festivalidega April Jazz, Rigas Ritmi ja Kaunas Jazz.

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *