1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. JUBA HOMME! Tallinna kitarrifestival toob Eestisse maailma tipud
JUBA HOMME! Tallinna kitarrifestival toob Eestisse maailma tipud

JUBA HOMME! Tallinna kitarrifestival toob Eestisse maailma tipud

unnamed11ndat aastat pakub Tallinna kitarrifestival kauaks meeldejäävaid muusikaelamusi tuues Eestisse maailma tippe kogu kitarrimuusika stiiliderohkuses.

13.–17. juunini toimuvad kontserdid Mustpeade maja saalis, Kumu auditooriumis ning Tallinna Teletornis. Kuuldakse jazzi, klassikat, fingerstyle’i, folki, Lõuna-Ameerika muusikat, Lähis-Ida lummavaid helisid ja eksperimentaalset põhjamaist kitarrimuusikat.

Tallinna kitarrifestival algab lummavate Lähis Ida helidega haruldasel fretless kitarril. Mängib paljude auhindadega pärjatud väga omanäoline kitarrist, helilooja ja improvisaator Cenk Erdogan Türgist.

Festivali peaesineja Ricardo Gallen on erakordsete võimetega kitarrivirtuoos, kes esineb Tallinnas Mustpeade majas 16. juunil. Ricardo Galleni peetakse klassikalise kitarri üheks suurimaks geeniuseks läbi aegade. Ricardo Galleni tõlgendused üllatavad kuulajaid alati oma värskuse ja ääretu originaalsusega, lõhkudes kõik senised piirid. Andaluusiast pärit muusiku kontserdid on täis elurõõmu, kirge ja romantikat, mis nakatab alati ka publikut.

Üks festivali peaesinejatest, legendaarne lautomängija Hopkinson Smith esineb Mustpeade majas 14. juunil. “Hopkinson Smith on kahtlemata parimaid lautomängijaid tänapäeva maailmas …” San Francisco Chronicle. ‘‘Ülim poeet lautol…’’ Gramophone, London. Tema elutööd varajase muusika uurimisel ja esitamisel-salvestamisel on pärjatud kõrgeimate auhindadega paljudes maades.

Tallinna Teletornis pakub festival unikaalse muusikaelamuse. Saame nautida erilises häälestuses kitarride kõlamaailma koos loojuva päikese ja võrratu panoraamvaatega 170 m kõrguselt. Musitseerib Viljandi kitarritrio koosseisus Jalmar Vabarna, Argo Vals ja Jaak Jaago.

Üks tipphetkedest on festivalinädalat lõpetav kontsert – Buenos Aires, kell on 0. Väga liigutava kontserdi annavad Argentina mitmenda põlvkonna tangotähed Mirta Alvarez kitarril ja Fabian Carbone bandoneonil. Euroopa kuulajale haruldane kooslus, tundlik, poeetiline ja kaasaviiv tango kirglikku maailma.

Festivalil esinevad Eesti noored kitarritalendid, ansamblid, kitarriorkestrid. Toimuvad Ricardo Galleni, Hopkinson Smithi ja Mirta Alvarezi meistriklassid.

Info festivali kava ja artistide kohta SIIN!

Head Uudised GoodNews