Avaleht Keskkond Keskkonnaministeerium kutsub üles esitama Eerik Kumari looduskaitsepreemia nominente
Keskkonnaministeerium kutsub üles esitama Eerik Kumari looduskaitsepreemia nominente

Keskkonnaministeerium kutsub üles esitama Eerik Kumari looduskaitsepreemia nominente

Keskkonnaministeerium palub 14. aprillini teha ettepanekuid Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia ja Eesti looduskaitse märkide kandidaatidele.

Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemiaga tunnustatakse inimesi, kelle tegevus looduslike koosluste, haruldaste liikide või looduse üksikobjektide uurimisel ja kaitse korraldamisel ning looduskaitseliste teadmiste levitamisel on olnud pikaajaline ja tähelepanuväärne. Preemiat on välja antud 1989. aastast. 2010. aastast antakse Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia saajale ka looduskaitse kuldmärk. Preemia suurus on 5000 eurot.

„Kindlasti on meie seas mitmeid looduse eest kõnelejaid, kelle sõna ja arvamus ühiskonnas maksab. Kutsun üles neid väärikaid inimesi üles leidma ja esitama preemiale,“ ütles keskkonnaminister Tõnis Mölder.

Eesti looduskaitse märgiga tõstetakse esile inimesi, kelle teeneid on tunnustatud looduse uurimisel, loodusteadmiste levitamisel ja looduskaitse arendamisel nii üleriigilisel kui ka rahvusvahelisel tasandil. Looduskaitse hõbemärki antakse välja alates 2011. aastast.

Ettepanekud, mis sisaldavad nominendi looduskaitsetegevuse vabas vormis ülevaadet, palub keskkonnaministeerium saata looduskaitse osakonda: Narva mnt 7a, 15172 Tallinn või keskkonnaministeerium@envir.ee.

Laureaadid kuulutatakse välja mais looduskaitsekuu avamisel.